BEHRMANN Adolf (Abraham) (1876 Ryga-1942 Białystok)
olej/płótno wzmacniane, 72 x 157 cm
sygnowany l.d.: `Behrmann`
Estymacja: 25 000 - 35 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 53 x 65 cm
sygnowany p. d.: `Behrman`
LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, 58 - 59 i s. 147, kat. 10
Estymacja: 15 000 - 25 000 zł
olej, tektura;
43 x 29 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Behrmann
olej, tektura, 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: Behrman
Olej, tektura;
14 x 8,9 cm
Sygnowany p.d.: Behrmann
olej, płótno naklejone na tekturę,
48 x 63 cm;
sygn. p. d.: Behrmann 3?
olej, płótno, 13.1 x 8.5 cm
sygnowany p.d.: Behrman
olej, płótno naklejone na tekturę
35,5 x 50 cm
sygn. p. d.: Behrmann
na odwrocie zapis właścicieli obrazu z rodziny Hochlingera z informacją o roku zakupu 1933 (?)
olej, tektura,
24.8 x 35 cm
sygnowany p.d.: Behrman
olej/tektura,
22 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Behrman`
Widok z Palestyny, ok. 1925 r.
olej/tektura, 39,5 x 51 cm
sygnowany p. d.: `Behrmann`
TWIERDZA NADMORSKA W PALESTYNIE
Olej, tektura; 39,3 x 50,5 cm
Sygnowany p. d.: Bergmann
Na odwrocie mała nalepka: "Nr. 27 | kat. 16"
i napisy odręczne z numerami "564" i No 120
wg Charlesa Spencera Chaplina (1889 -1977)
olej/płótno dublowane, 70,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Behrmann`