HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)
Olej, tektura; 24 x 40 cm
Sygnowany l.d.: M.H. Szczawnica | 1919 - 13 - VIII
Na odwrocie napis piórem: Mal. Marceli Harasimowicz | Szczawnica | 1919
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie, 28 x 38 cm,
sygnowany i datowany p.d. "MHarasimowicz /1911" (sygnatura lekko zatarta).
olej, płótno; 80,5 x 150 cm
sygn. l.d. M.Harasimowicz 1919
estymacja: 45000 - 60000 zł
Zamek w Cirkvenicy (Chorwacja), 1902 r.
olej, płótno,
45 × 60 cm
sygn. i dat. l. d.: M. Harasimowicz, Cirkvenica, 1902
Estymacja:9 000 - 11 000 zł
olej, płótno; 80,5 x 150 cm;
sygn. l. d.: M Harasimowicz 1919
Olej, tektura, 24 x 26,5 cm
Sygnowany l.d.: Szczawnica | Harasimowicz
olej, tektura, 17 x 25 cm;
sygn. l. d. MH Karwia I IX 921.
na odwrocie stempel z kolekcji Andrzeja Cerlińskiego
ZACHÓD SŁOŃCA NAD ROZLEWISKIEM, 1924 R.
olej/płótno,
81 x 60 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Harasimowicz 1924`
olej na tekturze,
24,2 x 35,4 cm,
sygnowany l.d. "Szczawnica /MHarasimowicz" i na odwrocie "MHarasimowicz /1923 /Szczawnica".
Na odwrocie naklejona kartka z "Opinią" L. Ludwikowskiego z Krakowa potwierdzającego autentyczność obrazu, z datą 23 II 1985.
sygn. dat. p.d. , olej, płótno/tektura, 18x28
olej, płótno35 x 50 cm;
sygn. l. d.: MHarasimowicz / Kłonice / 10/9 91
ZMIERZCH NAD ROZLEWISKAMI, 1922
Olej, tektura
24,5 x 34, 3 cm
Sygnowany p.d.: Harasimowicz 1922
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: M.| Harasimowicz 1922
olej, tektura, 14,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M / Harasimowicz
Olej, płótno
58 x 86 cm.
sygn. l. d.: M. Harasimowicz 1932 Weryń nad Dniestrem.
Po konserwacji
Olej, tektura; wym.: 50 x 62 cm;
sygn. l.d.: Karwia, Harasimowicz 1922, tamże tytułowany i datowany; na odwrocie tytuł i sygnatura.
olej/płótno, 34 x 50 cm
sygnowany l. d.: `M Harasimowicz Kłonice | P/2 191 (?)`
olej, tektura, 23,5 x 34 cm;
sygn. p.d.: HM (monogram) / Pieniny / 1905
olej, płótno
49.5 x 66.5 cm
sygnowany l.d.: - PIENINY - MHarasimowicz (inicjały wiązane) | 1911
Na odwrocie: - na górnej listwie krosna nalepka (druk, rękopis) o treści: Towarzystwo sztuk pięknych we Lwowie | Zakupione do losowania na r. 1911 | Autor Harasimowicz Marceli | ("Pieniny"); ponadto ślad po innej nalepce; na górnej listwie ramy resztki nalepki wystawy w TPSP we Lwowie.