CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej na tekturze, 8,5 x 19 cm,
sygnowany p.d. "Józef Czajkowski".
cena wywoławcza: Wykup abonament
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, płótno dublowane, 70,5 × 91 cm
sygn. p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, płótno, 51,5 × 73 cm
sygn. i dat. p.d.: JÓZEF CZAJKOWSKI/1893.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Para litografii z motywami Krakowa
1. Widok na Sukiennice od strony ul. Brackiej
autolitografia, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 26,8 x 38 cm (w świetle oprawy);
2. Kościół św. Barbary w Krakowie
autolitografia barwna, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 38 x 27 cm (w świetle oprawy)
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
około 1909 r.
olej, płótno dublowane, 70,5 x 90 cm
sygn. p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
ŚCIEŻKA NAD GÓRSKIM POTOKIEM, 1917
olej na tekturze, 24 x 33,5 cm, sygnowany i datowany l.d. "J. Czajkowski 917"
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Plakat I Wystawa Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana, 1902 r.
litografia barwna/papier, 98 x 73,5 cm
LIETRATURA:
- M. Czubinska, Polski plakat secesyjny, Kraków 2003, poz. 18
- Fin de siecle w Krakowie, katalog wystawy, red. M. Czubińska,
stan zachowania: plakat zgięty w połowie
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Autolitografia barwna, papier; 42 x 31 cm
Sygnowana z płyty p.d.: JÓZEF CZAJKOWSKI - 911
Plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej na tekturze, 19,5 x 29,5 cm,
sygnowany l.d. "JÓZEF CZAJKOWSKI"
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej na płycie, 37 x 67,5 cm,
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
litografia barwna, 38,5 x 50,5 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski 1903
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
litografia/papier, 29 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Józef Czajkowski 1911`
z Teki Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie
Estymacja: 500 - 800
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
akwarela, kredka/papier,
38,5 x 28,5 cm
sygnowany l. d.: `Józef Czajkowski`
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Autolitografia barwna;
wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan zachowania: ubytek prawego górnego narożnika. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 13.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej/deska,
33 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Józef Czajkowski 1900`
ODWROCIE: papierowa naklejka TPSP w Krakowie z opisem obrazu
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan zachowania: ubytek prawego górnego narożnika.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, deska
14,5 x 23 cm;
na odwrocie napis autorski: MAL. JÓZEF CZAJKOWSKI/ "W KSIźŻU WIELKIM"
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, tektura, 30 x 39 cm;
sygn. l. d.: Józef Czajkowski Paryż 1905;
Na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1906 r. z nr 183 i tytułem obrazu.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej na tekturze, 26 x 30 cm,
sygnowany p. d. "JÓZEF CZAJKOWSKI"