WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Akt kobiecy z motylem, lata 20. XX w.
olej/płótno, 60 x 72 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na krośnie malarskim nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Krakowie oraz na odwrociu numer inwentarzowy: 'MNK | ND 7764'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 80,5 x 66 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.śr.: 'WW'
na odwrociu pieczęć spuścizny artysty: '0899 | WW'
olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww
olej, tektura; 35, 5 x 24, 5 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany);
na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z inicjałem wiązanym wewnątrz WW, poniżej numer: 000589 (stempel) obok 4 (piórem).
Renia (żona artysty) czytająca w łóżku
olej, tektura; 12, 5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie napis ołówkiem: Renia w łóżku czyta oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISS. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny 00675.
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0949, oraz faksymile monogramu artysty WW i cyfra 4.
Widok z pracowni ASP na Barbakan i Bramę Floriańską
węgiel, papier; 21, 5 x 30, 4 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z inicjałem wiązanym wewnątrz WW, poniżej numer: 005441 (stempel).
olej, tektura; 12, 5 x 20, 5 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000530
akwarela, tusz lawowany, papier; 28, 5 x 20, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 001043; oraz w prawym dolnym rogu data: 1912 (ołówkiem).
olej, karton, 60,5 x 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss
olej, płótno, 42,5 x 37 cm
sygn. l.d.: WW
akwarela, ołówek/papier, 28 x 42,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnoway monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
olej, płótno, 50 x 68 cm,
w lewym dolnym rogu sygnatura artysty
drzeworyt, papier, 15,5 x 20,5 cm,
sygn. pod płytą l.d.: WOJCIECH WEISS, p.d.: WENUS(DRZEWORYT, 1925)
olej, tektura; 12,8 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW (czarną farbą)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000596 i oł. p. g.: 456
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier: 21 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 001070
ołówek, papier; 22,2 x 24,4 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 01168;
Na oprawie napis odręczny ołówkiem: Aneri czytająca w Kalwarii 1908
olej, płótno, 66,5 × 81 cm
sygn. l. d.: WWeiss
olej, płótno, 33 × 46 cm
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 10194.