FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, tektura, 42,5 x 77 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Fałat 904
akwarela/papier, 29 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JFałat'
Polowanie w Hubertusstock, 1899 r.
akwarela/papier, 43 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JulFałat 1899 , Hubertusstock'
”Widok z Bystrej". Córka artysty Kuka, 1907 r.
akwarela/papier, papier naklejony na płótno, 42 x 75 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jul Fałat 907'
akwarela/papier, 18 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J. Fałat'
akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
akwarela, papier, 52 × 97 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: JFałat 909
Wystawa specjalna Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie; luty-marzec 1909 r. Wystawa w Poznaniu, 1910 r.
Reprodukowany:
T. Jaworski, "Wystawa Fałata i Popiela w Poznaniu", "Świat" 1910, nr 18, s. 3
Opisywany:
- Juljan Fałat; luty-marzec 1909 r., Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie [kat. wyst.].
- List Jana Krywulta do Juliana Fałata z dn. 30 marca 1909 r. [w:] Fałat znany i nieznany. T.2. Czasy krakowskie. Korespondencja z lat 1895-1910 (oprac. M. Aleksandrowicz), Bielsko-Biała 2008, s. 445.
- T. Jaworski, "Wystawa Fałata i Popiela w Poznaniu", "Świat" 1910, nr 18, s. 4.
- A. Król, "Julian Fałat", Stalowa Wola [2010], s. 217.
akwarela, papier, 52,5 × 99 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d. Jfałat/Osiek 1913
powyżej w prostokątnej ramce numer inwentarzowy: 945
PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIWĄ BRODĄ, 1893
Akwarela, papier; 34 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Jul. Fałat / Sielec 4/I 93
Niedźwiedź (z „I Teki myśliwskiej - łosie i niedźwiedzie”, 1919-1920)
sygn. na płycie l.d.
litografia barwna
25.5x44.2 cm
akwarela, karton, 57 x 41 cm, obraz oprawiony
sygn. artysty wraz z nazwą miejscowości (Poronin) w lewym dolnym rogu
akwarela, papier; 74 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jul Fałat / Abbazia 1911.
Dziewczynka i owoce - Portret córki artysty, 1907
akwarela, papier; 66,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jul / Fałat / 907.
PORTRET MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU, 1910
Akwarela, papier; 50 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: JFałat 910
Na odwrocie napis piórem: Pozował Fałatowi jego (dalej zamazane)
olej, płótno, 41,5 x 108 cm
sygn. l.d.: jFałat Polesie Dziakowicze
Łoś na bagnach. Świt nad rozlewiskami, przed 1893
olej, płótno, 65 x 135 cm
sygn. p.d.: Fałat
na odwrocie czarną farbą: 5678 Chicago of U.S.A
RZEKA WŚRÓD ŚNIEGÓW, PEJZAŻ Z OKOLIC OSIEKA, 1913
akwarela, gwasz
29,5 x 89,5 cm
sygn. p.d.: JFałat | Osiek 1913 [inicjały wiązane]
Z POLESIA. PO POLOWANIU NA ŁOSIE, 1907
olej, płótno
29 x 115 cm
sygn. l.d.: JFałat | 1907 (inicjały wiązane)
Na krośnie 2 nalepki warszawskiego Salonu Sztuki i Składu Farb i Przyborów Malarskich Juliana Burofa przy ul. Nowy Świat 47 (druk).
PEJZAŻ Z BYSTREJ. POTOK WŚRÓD ŚNIEGÓW
akwarela, gwasz, karton
68 x 90 cm
sygn. l.d.: JFałat | Bystra [inicjały wiązane]