AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
Dziewczynka i starzec, ok. 1936
pastel, akwarela, tektura, 34,5 x 50cm
sygn. śr.d.: T. Axentowicz
Na odwrocie podpis atramentem: T. Axentowicz / 12. VII. 936, oraz pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, kredka, pastel, karton
69 x 49.5 cm
sygnowany białą kredką p.g.: T. Axentowicz
Na odwr. karta z kat. Krakowskiego Biura Artystycznego Stefana Podworskiego przy ul. Św. Jana 14, wydanego po 1920; tu wymienione trzy prace Teodora Axentowicza
pastel/karton,
65 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `TAxentowicz`
na odwrocie potwierdzenie autentyczności wydane przez syna artysty: `Stwierdzam, że portret powyższy jest pędzla | mego Ojca śp. Teodora Axentowicza | Kraków dn. 23.VII.1973 r. | Kazimierz Axentowicz`
olej, sklejka; 44,5 x 37 cm w świetle ramy
sygn. l.d.: T. Axentowicz
pastel/papier
sygn. p.d.: T.Axentowicz, wym.: 61 x 46 cm. Na odwrocie naklejka z Wystawy pośmiertnej TPSP Kraków 1939
akwarela, papier, 67 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Axentowicz
pastel, papier, 96 x 68 cm ( w świetle oprawy);
sygn. z lewej: T. Axentowicz
na odwrocie owalny stempel z krakowskiego składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz
ŚWIĘTO JORDANU, lata 90. XIX w.
olej, płótno
20 x 36 cm
sygnowany l.d.: T. Axentowicz
Z tyłu na ramie nalepka firmy oferującej ramy i przybory malarskie z Edynburga.
Napisy: - flamastrem: 13348; - atramentem lub tuszem: MT/Ad/1669?M/N.
sygn. p.d., pastel, papier/tektura, 48x39 cm
pastel, papier, wym.: 65,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: "T. Axentowicz"
litografia w tonacji sepii, papier jasnobrązowy, 25,5 x 20 cm
(po konserwacji, uzupełnienia farby przy prawej krawędzi);
sygn. p. d.: Axentowicz (na kamieniu)
glinoryt czterobarwny, papier kremowy,
60,5 x 45,8 cm
por.: Teodor Axentowicz. 1859 - 1938. Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie,
Kraków 1998, poz. kat. V 11, s. 161, il. na s. 23
Portret kobiety w niebieskiej sukni
pastel/papier, 60 x 45 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. śr: `T. Axentowicz`
PORTRET PANI Z NASZYJNIKIEM Z PEREŁ, 1926
pastel, karton
68.5 x 50 cm
sygnowany po prawej: T. Axentowicz
Na odwrocie nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z datą 20 listopada 1927 roku, z nazwiskiem autora i tytułem obrazu "Portret pani". Kilka napisów atramentem.
pastel, papier, 61 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Axentowicz