FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Kościół Św. Andrzeja w Krakowie
autolitografia barwna, papier, 40,3 x 32,7 cm;
sygn. p.d.: SF (na kamieniu)
z teki "Kraków" (po 1926 r.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / Cannes 1927.
na odwrocie stempel składu materiałów malarskich Iskra Karmański
Akwarela, gwasz, tektura; 57 x 78,5 cm
Sygnowany p. d.: Stefan Filpkiewicz
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN.
W KRAKOWIE | Autor Stefan Filpkiewicz | Tytuł dzieła "Pejzaż" |
Rodzaj dzieła gwasz Cena
. | Podpis autora wł. pryw.
oraz napis odręczny: p. Wisznewska | Karmelicka 36
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
64 x 98,5 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Martwa natura z różami i porcelaną
olej, płótno, 71 x 51 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1912
olej, tektura,
33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: "Stefan Filipkiewicz"
Peonie w żółtym wazonie, 1932 r.
olej/płótno, 68 x 55 cm
sygnowany p. d.: "S. Filipkiewicz 1932"
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 48,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, ul. Św. Jana 3 (nr 12482, z tytułem i datą nadesłania: 11.VI. 1942)
olej, płótno,
60.8 x 80.5 cm
Na krosnach 4 stemple ISKRA&KARMAŃSKI | KRAKÓW.
3 nalepka z wystaw
olej na tekturze, 27,8 x 51 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz."
akwarela, papier,
34.5 x 50 cm
olej, płótno,
58.5 x 53.5 cm
sygnowany l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1915
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I BUTELKĄ
olej na płótnie, 50,8 x 35,6 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz", na krośnie pieczątka "ISKRA & KARMAŃSKI / KRAKÓW"
olej na płótnie (pasy u góry i na dole),
98,7 x 74,4 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz / 1926"
akwarela na kartonie naklejonym na tekturę,
34,8 x 50 cm, sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz" (częściowo słabo czytelne) i niżej "Drogiej Halusi w dniu Imienin:
22 / V 1932 / Ojciec", na plecach pieczątki "STEFAN FILIPKIEWICZ / KRAKÓW, SIEMIRADZKIEGO 23. / ATELIER SIEMIRADZKIEGO 10" oraz pieczątki z monogramem artysty
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I FIGURKĄ
Olej na tekturze 99 x 67,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stefan Filipkiewicz"
Akwarela na papierze 34 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "S. Filipkiewicz"
drzeworyt barwny;
wymiary: 135 x 180 mm;
sygn. oł.
p.d.: S. Filipkiewicz. Stan zach.: b.dobry
Olej, płótno; 53,5 x 63 cm
Sygnowany p. d.: St. Filipkiewicz 1925
MARTWA NATURA Z PORCELANOWĄ FIGURKĄ
Olej, tektura; 34,7 x 48,3 cm Sygnowany granatowym olejem p. d.: Stefan Filipkiewicz