MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
Martwa natura z irysami, ok. 1920
olej, tektura
61,5 x 48 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 61 x 46 cm
sygnowany p.d.: Muter
Port rybacki w San Tropez, ok. 1921
olej, płótno, 73 x 71 cm; nie sygn.
olej, płótno, 30 x 45,5 cm; sygn. l.d.: Muter
Na odwrocie nalepka z kolońskiej Galerie Gmurzynska.
PEJZAŻ Z RZEKĄ
ULICZKA PARYSKA
olej, płótno, 54,5 x 65,5 cm; sygnowany u dołu z lewej: Muter
olej, sklejka,
92.3 x 64.7 cm
sygnowany l.g.: Muter
Na odwrocie napis ołówkiem Muter; dwie nalepki francuskiej firmy przewozowej, nalepka Galerii Bargera w Kolonii oraz nalepka Domu Aukcyjnego Christie`s.
olej, tektura,
61 x 50.5 cm
sygnowany p.g.: Muter
Na odwrocie dwie nalepki francuskiej firmy przewozowej, nalepka Galerii Bargera w Kolonii oraz nalepka Domu Aukcyjnego Christie`s
Pejzaż z południa Francji
Kobieta w zielonej sukni
olej, płyta, 66 x 53,5 cm
Olej na sklejce 50 x 60,5 cm
Sygnowany l.d. - "Muter"
olej, płótno, 73,5 x 60,5 cm;
sygnowany u góry z prawej: Muter
olej, płótno, 145 x 100 cm;
sygn. p.d. - Muter
Na odwrociu szkic siedzącego mężczyzny oraz nalepki: z Galerie Bargera w Kolonii z tytułem Familie i data 1915 ; [...] Paris Quai d`Orsay / 791; Mme Mutermilch [...] Montparnasse blvd [...] Paris
olej na sklejce wzmocnionej parkietowaniem, 50 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: "Muter"
Nadbrzeże Sekwany w Paryżu, 1927
akwarela na kartonie 35,5 x 50,1
sygnowany u dołu po prawej: "Muter", na odwrocie ołówkiem: "Quai de Paris 1927"