KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Szkic umundurowania oficera 11.pułku ułanów Księstwa Warszawskiego, ok. 1894
piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16 cm;
Na odwrocie luźne szkice artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Umundurowanie żołnierza 1.pułku piechoty liniowej z czasów Królestwa Polskiego 1821 i 1831, ok. 1894
piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 19 x 16cm;
Szkice umundurowania kaftana żołnierza 3.pułku ułanów z czasów Królestwa Polskiego, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, akwarela, atrament, papier; 19 x 16cm;
Szkice umundurowania oficerów artylerii konnej armii napoleońskiej, ok. 1894
Dom w mieście - studium perspektywy, ok. 1898
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20cm;
akwarela, piórko, tusz, papier; 24,5 x 27,5cm
Napis autorski piórkiem u dołu: dnia 10 lutego/1900roku/St.K
Studia drzew wczesną jesienią, ok. 1899
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier szary; 19,5 x 24cm;
Na odwrocie szkice kompozycji wielopostaciowej nad trumną ze zmarłym.
Autoportret - głowa artysty w górnym oświetleniu
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 26,5cm;
Autoportret - siedzący na tarasie z rośliną w tle
ołówek, kredka niebieska; 28 x 19,5cm;
Studium portretowe dziewczyny, ok. 1900
kredka niebieska, papier; 20 x 15,5cm;
Kościółek w kępie drzew - Wola Radziszowska, ok. 1910
kredki, papier; 15,5 x 19,5cm;
Sadzawka Św. Stanisława przy kościele Paulinów na Skałce, ok. 1910
kredki, papier: 32,5 x 19,5cm;
Widok na pałacyk w gęstwinie drzew i krzewów, ok. 1910
kredki, papier; 15,5 x 19cm;
Sygnowany l.d.: StKamocki