ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
olej, tektura,
42 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura,
49 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie napis: Aneri Maryla śpiąca; oraz pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, tektura
60 x 40 cm;
sygn. l. d.; Aneri
olej, płótno
67 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: aneri
olej, płótno
67 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: aneri
olej, tektura
32,5 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: aneri
Zboża - Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej;
olej, tektura,
46 x 62 cm;
sygn. p. d.: aneri 21;
na odwrocie transfer fragmentu papieru
pierwotnie oklejającego obraz z autorskim
napisem: Aneri/ Zboża
olej, tektura,
95.2 x 65.5 cm
sygnowany p.d.: Aneri
Na odwr. napisy niebieską kredką: - u góry: N 2; pośrodku: Pelargonie | Studium 1918 Zigeuner (?). W rogach 4 stemple: Mal[...] | Alois Eüesader [?] | WIEN | I. Operring Nr 9.
Po prawej u góry zatarty ślad po napisie atramentem w dwóch lub trzech wierszach
olej, tektura,
58,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
olej, tektura,
44 x 60 cm;
sygn. l. d.: Aneri / 19
na odwrocie stempel krakowskiego składu materiałów malarskich Róża Aleksandrowicz
olej, płótno,
51 x 66 cm
sygn. p.d.: Aneri
Na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1937 r., nr 65, z tytułem obrazu.
olej/tektura, 47 x 63 cm
na odwrocie okrągła pieczątka ze składu przyborów malarskich `ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE`
olej, tektura, 44 x 36 cm;
sygn. p.g.: aneri / 1947
olej, tektura, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie dedykacja: Drogiej, Kochanej / Hani Piątkowej / z wyrazami serdeczności / ofiaruje / Aneri Irena Weissowa / 1980
akwarela, papier
58.5 x 47 cm
sygnowana p.g.: Aneri 53.