STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
Trzy Gracje walczące o wyrok Apollina, 1996
pastel, węgiel, kreda, papier, 191 x 168 cm w świetle oprawy
sygn. p.g. monogramem artysty oraz: 1696/ trzy gracje/ walczące o wyrok/Apollina
cena wywoławcza: Wykup abonament
Ewangelia wg. Harryego/ Lech Maiewski
pastel, papier, wym. 21 x29,8 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty, praca dwustronna
długopis, papier kredowy, wym. 29,5 x 21 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
węgiel, tusz lawowany, papier (znak wodny: DOM/ ESCO), wym. 29,6 x 20,9 cm,
sygn. po lewej monogram wiązany: FS niżej w kółku litera: Ł, na odwrocie: okrągła pieczęć ze stylizowanym monogramem artysty i napisem: z rysunków Franciszka Starowieyskiego poniżej pieczęć: Potwierdzam autentyczność niżej podpis: T. Starowieyska oraz numer: 222/10/713
ołówek, karton, wym. 40 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: "FBS" i dat. 1684
węgiel, papier, wym. 29,5 x 21 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
ołówek , papier, wym. 42 x 30 cm,sygn. i dat. śr.d. : F,B,S, 1668, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
ołówek, papier żółty, wym. 30,5 x 19,5 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
ołówek, papier, wym. 42 x 29,5 cm,
sygn. i dat. p.d. : monogram wiązanym, 1686
węgiel, papier, wym. 24 x 32 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
ołówek, karton, wym. 30 x 21 cm,
sygn. i dat. śr. d.: monogramem wiązanym i 1685
La bestialisation des femmes volantes, 1690 r. (1990) r.
akwarela, olej, technika mieszana/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany, datowany oraz opisany u dołu: 'LA BESTIALISATION DES FEMMES VOLANTES | F.B.S. 1690'
technika własna, kredka, olej/papier, 24 x 31,6 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'F.S. 1691 P'
Mężnej głowie dość po słowie., 1960 r.
technika własna/papier, 54,5 x 43 cm
sygnowany oraz datowany u dołu: 'F. Starowieyski pinx, Jan Byk sc., VII.60'
Santa Conversazione, Franciszek Starowieyski, opere dal 1956 al 1990,
- 10.XII.1990-2.II.1991, Galeria Spicchi dell’Est, Rzym
- Santa Conversazione, Franciszek Starowieyski, opere dal 1956 al 1990,
katalog wystawy, Galeria Spicchi dell’Est, Roma 10.XII.1990-2.II.1991,
[teksty: Enrico Crispolti, Jean-Louis Ferrier, Jacek Werbanowski], [tłumaczenia:
Xavier Tabet, Marzenna Mussi Smolenska], Rzym 1990, (il. strona
nienumerowana)
węgiel, pastel, biel tytanowa/papier, płyta, 54 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. śr.: 'FS [monogram wiązany] 1692'
sygn. dat. śr.d.
ołówek, akwarela, papier
23x30.5 cm
Portret Pendereckiego, 1987 r.
węgiel, kredka, papier, 29,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany FS oraz 1687; autorski opis u dołu: PENDERECKI
węgiel, kredka, papier, 28,5 x 41 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. u dołu: FStarowieyski.1687
pastel, papier, 49 x 64 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. śr. d.: monogram FS 1688