KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
olej, płótno; 32,5 x 23,5cm
Na odwrocie napis autorski: Krzak (czerwoną kredką)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Studia astrów i ćmy, 31 VIII 1897
olej, papier jasnoszary; 30 x 22 cm
Napis autorski z prawej 31/Sierpień 97
Brama wjazdowa z księżycem, ok. 1905
olej, płótno; 55,5 x 59,5 cm;
sygnowany u dołu z prawej: StKamocki
olej, tektura; 30 x 40cm;
Napis autorski na odwrocie: S. KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD (czerwoną kredką)
Widok na Tatry - Zima w górach
olej, tektura; 31 x 46cm;
sygnowany l.d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Stanisław Kamocki/ "Widok na Tatry"/ tech.olej/
Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900
olej, płótno naklejone na tekturę; 29 x 23,5cm;
Studium stojącego konia z lewego profilu, 1917
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22cm;
Opisany przez artystę u dołu z prawej: Dęblin 1917/StKamocki
W wiosennym słońcu - dziewczyna góralska siedząca przed chatą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 26 x 25cm
Widok na wieżę kościoła parafialnego w Zatorze, ok. 1905
akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29,5 x 27,5cm;
Napis autorski u dołu z prawej: Zator (ołówkiem)
Dom w mieście i fragment zabudowy ulicy - studium perspektywy, ok. 1898
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 19,5 cm;
Szkic umundurowania oficera artylerii konnej Księstwa Warszawskiego, ok. 1894
piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16cm;
Napis autorski pod jeźdźcem: artylerya konna/ 1807 1815/rp
Na odwrocie luźne szkice artysty.
Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16cm
Na odwrocie szkice czapki żołnierskiej.
Studia konia, torsu oficera na koniu, trębacza armii, upadek z konia, ok. 1894
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 37,5cm
Sygnowany p.d.: StKamocki (czerwoną kredką)
Umundurowanie oficerów 5.regimentu huzarów francuskich, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 17 x 27cm
Sygnowany p.d.: St. Kamocki
Na odwrocie rękopis artysty.