1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Akt z papierosem, 1909

Akwatinta; wym.: 128 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: A. Karpiński. Paryż 1909. Artysta przedstawił słynną modelkę Jane Avril.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt potrójny

Ołówek, papier; wym.: 26,9 x 21,3 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji.

Akt stojący (ze studium dłoni)

Ołówek, papier; wym.: 24 x 18,7 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji.

Akt siedzący

Ołówek, papier; wym.: 22 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Karta ze szkicownika artysty. Praca po konserwacji.

Przy drodze, 1907 r.

olej/tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `a.karpiński | z r 1907`

Estymacja 18 000 - 24 000 zł

Portret kobiety w czerwonej sukni, 1918 r.

olej/tektura, 67 x 78 cm
sygnowany i datowany l.d.: `a.karpiński | 1918`

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Kaczeńce w wazonie

olej, tektura, 30 x 49 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński 1942

Róże żółte

olej, tektura, 38 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Na odwrocie odręczny, autorski napis: Roże żołte/ mal./ A. Karpiński/ Krakow

Modelka - akt

olej, płyta; 49,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński.

Composition aux pommes

olej na tekturze
30 x 44 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński 28

Róże w wazonie, 1939 r. (?)

olej/tektura, 36 x 98 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia: `a.karpiński 39 (?)`

Estymacja: 20 000 - 25 000

Róże i porcelanowa figurka, 1933

olej, tektura, 40,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "Róże" / A. Karpiński Kraków / ul. Floryańska 19. III p. / Piątek d. 14 - Lipca 1933."

Portret kobiety w zielonym płaszczu

pastel, papier (ze znakiem wodnym Van Gelder), 62 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Praca po konserwacji, dr. ubytek papieru w l.g. narożniku, ślad po zagięciu papieru w partii środkowej.

Martwa natura z różami i niebieską filiżanką

olej, tektura, 50,5 x 69 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie ołówkiem cyfry i nieczytelne napisy, na ramie pieczęć pracowni pozłotniczej Andrzeja Solarza z ul. Kościuszki 18 w Katowicach.
Stan zachowania: krawędzie tektury lekko rozwarstwione.

Na targu, 1905

Olej, deska; 45 x 55 cm
Sygn. l.d. a.karpiński 1905

Portret młodej kobiety

Akwarela, papier; 38 x 33 cm
Sygn. p. śr: A.Karpiński

Portret Pani Pieńkowskiej, 1908

Olej, płótno; 105 x 87 cm
sygn. l.d. Alfons Karpiński/ 1908 w Paryżu
Obraz był wystawiany w 1908, 1937, 1949 roku w TPSP w Krakowie z
tytułem "Portret p.Pieńkowskiej"

Kaczeńce

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygn. l.d. a.karpiński

Martwa natura z kasztanami

olej, tektura, 22 x 35,8 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie dedykacja artysty; kochanej Basi (Dzidzi) na pamiątkę urodzin imienin d. 4-XII-1948 ojciec chrzestny A. Karpiński ofiaruje tę pamiątkę.

liczba obiektów: 875