ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
olej, tektura; 47,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: aneri
Obraz reprodukowany w kalendarzu Krakowskiej Izby Lekarskiej na rok 2011. Ponadto uczestniczył przez dwa lata (2010-2012) w wystawie twórczości Aneri "Ars longa vita brevis" w Sali Posiedzeń Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Relacja z wystawy ujęta w: "Galicyjska Gazeta Lekarska", 2010 r., nr 4/117, s. 41-43 (wraz z fotografiami obrazu).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 48 x 31 cm
sygnowany i datowany p.d.: `aneri | 70`
Estymacja: 9 000 - 12 000
olej, płótno naklejone na tekturę, 44 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne, 2011, kat. 73
olej, tektura; 44,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie owalny stempel składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. 1
Olej, tektura;
wym.: 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: aneri. Lit.: "Irena i Wojciech Weiss", katalog wystawy, Łaziska Dolne 2011, poz. 62.
olej, tektura, 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19
olej, płótno,
naklejone na tekturę 50 x 64 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, płótno naklejone na tekturę,
49 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri / 1934
olej, tektura,
47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri / ...
akwarela,
25 x 35,5 cm,
sygnowana p.d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
olej, płótno naklejone na tekturę (?),
33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri