EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej na płótnie, 50 x 64,5 cm
W pracy tej farba kładziona jest
w specyficzny dla Eibischa sposób - z rozmachem, szerokimi pociągnięciami pędzla. Dopiero w nawarstwieniu się różnych plam barwnych wyłania się niewidoczna z pozoru forma. Mimo pewnego "rozluźnienia" konturu kompozycje Eibischa nie przekroczyły nigdy granicy abstrakcji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej na tekturze 65 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: "Eibisch"
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej na płótnie, 96,7 x 74,3 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"
na odwrocie dedykacja
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno, 47 x 32 cm;
sygn. p.d.: Eibisch
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Martwa natura z figami, ok.1938
olej, płótno
60 x 72 cm
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno 45,2 x 46
sygnowany u dołu po prawej: "Ebische"
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, sklejka
37 x 46 cm
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej na płótnie,
67 x 90 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej na płótnie,
67 x 90 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
akwarela i tusz na kartonie,
42,5 x 56,5 cm w świetle p-p, sygnowany ołówkiem p.d.: "Eibisch".
na odwrocie pieczęć krakowskiej pracowni introligatorskiej Volumin
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
75.5 x 59.5 cm
olej, płótno
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno
46 x 61,2 cm
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno
64,5 x 52 cm