AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
olej, tektura;
36,3 x 32,7 cm
sygn. p.d. T. Axentowicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel/papier,
49,8 x 34,5 cm
sygnowany p. d.: `T axentowicz`
PORTRET KOBIETY W JESIENNYM PEJZAŻU
pastel, akwarela/papier,
66 x 45,5 cm
sygnowany l. d.: `T axentowicz`
Pastel, węgiel, czarna kredka na sumarycznym szkicu ołówkowym, papier naklejony na tekturę;
50 x 35 cm
Sygnowany l. śr: T. axentowicz
pastel, papier,
98 x 70 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
pastel, papier,
60 x 46,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: T. Axentowicz;
na odwrocie owalne pieczęcie składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
pastel, papier, 98 x 70 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Na odwrocie pieczęć ze składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz oraz przekreslona pieczątka i numery z Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy, poniżej odręczny napis "Unieważnione/ Bydgoszcz 11. IX. 1946/ Borucki", oraz pięczątka Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy i Kazimierza Boruckiego, ówczesnego Dyrektora Muzeum.
sygn. l.g.
pastel, papier
61.5x46
pastel, papier, tektura;
69 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. T.Axentowicz
Portret kobiety (Ala Zakrzewska)
pastel, papier,
98 x 70 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Na odwrocie pieczęć ze składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz oraz przekreslona pieczątka i numery z Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy, poniżej odręczny napis "Unieważnione/ Bydgoszcz 11. IX. 1946/ Borucki", oraz pięczątka Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy i Kazimierza Boruckiego, ówczesnego
Dyrektora Muzeum.
Dziewczyna z dzbanem, ok. 1905
olej, tektura, 31,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
pastel, papier, 67 x 51 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
pastel, papier, 68 x 54 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
pastel/papier, 71 x 53 cm
sygnowany l. g.: `T. Axentowicz`