FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
olej na płótnie dublowanym,
71 x 80 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"
Na krośnie cztery kartki wystawowe, m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i warszawskiej Zachęty
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt barwny, 27, 5 x 27, 5 cm,
sygnowany na klocku l. d. monogramem "SF", na passe-partout ołówkiem "Stefan Filipkiewicz" i l. d. "Org. Drzeworyt".
Akwarela, papier, 41 x 56 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Akwarela, papier, 33,5 x 48 cm,
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Olej, deska, 34 x 48 cm,
akwarela, papier,
34 x 50cm
akwarela, papier,
34 x 50cm
akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela, papier,
35 x 50 cm;
na odwrocie nalepka z Muz. w Tomaszowie Mazowieckim
akwarela/papier, 30 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz`
olej/płótno dublowane, 80 x 72 cm
na odwrocie tytuł autorski
olej/tektura, 32 x 47 cm
Kościół św. Andrzeja od strony wschodniej
litografia, papier,
37 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SF
olej, sklejka, 50,5 x 70cm
Na odwrocie drukowana naklejka wypełniona atramentem przez autora: Stefan Filipkiewicz / Ranek w Zakopanem / olej / S. Filipkiewicz.
Łazienki Królewskie w Warszawie, 1924
akwarela, papier, 33 x 48,5cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz/ 28/12 1924 / Warszawa
akwarela, 20 x 29 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"
Kościół św. Andrzeja. Kraków, ok. 1926
drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.
drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.