MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
olej, sklejka,
45.7 x 54.3 cm
Na odwrocie liczne napisy, m.in. napis (autorski ?): Pecheur au Rhone | Muter; obok data: 1934. Ponadto różne nalepki, m.in. nalepka (wystawowa ?) nieokreślonej francuskiej galerii z tytułem obrazu "Pescheurs sur le Rhone" i numerem 1210. U dołu okrągły stempel Urzędu Celnego w Paryżu.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka,.72 x 53,5 cm;
sygn. p.g.: Muter
Na odwrocie nalepki wystawowe i transportowe (w języku francuskim) oraz numer 13053
SPACER BRZEGIEM RODANU, OK. 1930
olej, sklejka,
54.2 x 45.5 cm
Na odwrocie obrazu, na krosnach i ramie napisy tuszem i kredą, a także kilka nalepek z nazwiskiem artystki, tytułem obrazu, nalepka Christie`s, Delf i dwie nalepki paryskiej firmy przewozowej André Chenue S.A.
olej, sklejka, 50 x 61 cm
sygn. p. g.: MUTER
Na odwrocie nalepka z tytułem obrazu La Seine en crue oraz nalepka paryskiego składu materiałów malarskich Lucien Lefebure-Foiret.
olej, sklejka
58 x 47,5 cm
olej, sklejka, 46 x 45 cm;
na odwrocie: napisy autorskie (?) Pecheur au Rhone/ No 10 F/ Muter oraz inne napisy, m.in. 1934, a także francuska nalepka wystawowa z tytułem Pecheurs sur le Rhone i numer 1210
olej, sklejka,.72 x 53,5 cm;
sygn. p.g.: Muter
Na odwrocie nalepki wystawowe i transportowe
(w języku francuskim) oraz numer 13053
olej, sklejka, 50 x 61 cm
sygn. p. g.: MUTER
olej, płótno, 59,2 x 73,5
na rewersie szkic pejzażowy z rododendronami
nie sygnowany
akwarela, tektura, 35,5 x 50,4
nie sygnowany
akwarela, papier, 31,6 x 48,1
sygn. p. d.: Muter
Martwa natura z koszykiem jabłek, 1920-1925
olej, płótno, 54 x 64,5
sygn. l. g.: Muter
Rodan z widokiem zamku w Avignonie, lata 40-te
olej/sklejka, 65 x 53,5 cm
sygnowany l. d.: `Muter`;
na odwrocie naklejki z wystawy w Muzeum Narodowym oraz Galerii Bargera
olej, sklejka, 40,5 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: Muter
olej, sklejka, 50 x 61 cm;
sygn. p.d.: Muter
Na odwrocie napis autorski: Orage sur le port / No 12F / Muter / 23; oraz prawdopodobnie wtórny napis: No
12F / Bargues de .... / 90.000 fr
olej, sklejka rozwarstwiona naklejona na sklejkę,
37,8 x 45 cm; sygn. l.d.: Muter
Obraz dwustronny - "Pejzaż z Prowansji" i "Portret mężczyzny z papierosem"
olej, sklejka, 50 x 61 cm; sygn. na portrecie l.g: MUTER
olej, płótno, 54 x 65,5
sygn. l.d.: Muter
na odwrociu napis: Le port au Rhône / No 10F/ Marie. M. Muter
olej, płótno,
89 x 72 cm
sygnowany l.g.: Muter
Na odwrocie napis na płótnie: Depot / Retrouve ca 1962 et restaure par BN; na krosnach nalepki z galerii w Kolonii i Paryżu.