WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
PRZYPADEK W GRZE DLA JEDNEGO, 1990
akryl, ołówek, deska na płycie pilśn.,
64.5 x 64.5 cm
sygn. l.d.: Chance in game for one; p.d.: winiarski `90
na odwr. oł. śr.: chance in game for one | przypadek w grze dla jednego | winiarski `90
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno;
33 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Winiarski`99, l.d.: przypadek w grze 5 x 5
akryl, płótno,
50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WINIARSKI / 1973
Reprodukowany w: Ryszard Winiarski. Prace z lat 1973-1974, red. J. Grabski, kat. wyst., Kraków 2002, poz. 1, s. 28
olej, płótno,
33 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Winiarski 98; napis. l. d.: Chance in game 5 x 5 ;
na odwrocie dedykacja: dla Ewy od Ryszarda 17.07.99
Fifth game 9x9 - MINI-MAX V, 1978 r. - Z cyklu Gry
akryl, ołówek/płótno,
81 x 81 cm
sygn. na odwrocie: `Fifth game 9x9 / MINI-MAX V / Winiarski 1978`
opis autorski na odwrocie
Centrifugal game 8x8, 1979 r. - Z cyklu Gry
akryl, ołówek/płótno,
64 x 64 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `Centrifugal game 8x8 / Winiarski 1979`
akryl, płótno; wym. 100 x 100 cm
sygn. i dat. na odwrocie, na krośnie: WINIARSKI 1973
Na odwrocie nalepka z reprodukcją obrazu Paula Cezannea "Grający w karty"
oraz opis: Reprodukcja obrazu Cezannea "Grający w karty" jako program. Zmienna losowa kostka do gry.
olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: winiarski `97 oraz tytuł l.d.: chance in game 7x7
olej, ołówek na płótnie, 33 x 27 cm, sygnowany l.d. "dziesiąta gra 5x5", p.d. "Winiarski 99"
akryl na desce, 51 x 51, sygnowany z tyłu obrazu z dedykacją: "w dowód wdzięczności za pomoc w przyjściu na świat mojej córeczki Anny w dniu 1981, Ryszard Winiarski"
akryl, ołówek, płótno
81 x 81 cm
Na odwrocie na płótnie napis p. d.: MINI-MAX V ( w owalu) Winiarski 1978;
l. d.: fifth game 9 x 9.
tusz, karton, 68 x 48 cm
sygn.:p.d.: Winiarski 76
tusz, papier, 33 x 23 cm;
sygn.:p.d.: Winiarski 76
akryl, płyta pilśniowa,
50 x 50 cm
Na odwrocie na płycie nalepka: 2382 | K.M.P. i K. "RUCH" WARSZAWA | GALERIA WSPÓŁCZESNA | AUTOR Ryszard Winiarski | TYTUŁ Obszar 40 | TECHNIKA akryl | WYMIARY 50 x 50 | WYSTAWA 16.I 8.II 70
akryl, ołówek, deska na płycie pilśniowej
49 x 49 cm
sygn. l.d.: Chance in game for one; p.d.: winiarski `90 na odwr. oł. śr.: chance in game for one | przypadek w grze dla jednego | winiarski `90
olej, płótno, 33 x 24 cm
w l.d.: 14-th game 4x4 (ołówkiem)
sygn. i dat. p.d.: Winiarski `99 (ołówkiem)
na odwrocie napis autorski: dla / Klaudii / od Ryszarda / Winiarskiego / 15. 10. 1999
akryl, olej, ołówek/płótno, 102 x 51,5 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: `Winiarski 1966`
olej, płótno, 39 x 30 cm
sygn. i dat. p.d.: Winiarski `98
olej, ołówek, płótno, 33 x 27 cm;
opisana u dołu: dziesiąta gra 5x5 winiarski`99