RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno
52 x 70.5 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka krakowskiego Salonu Antykwarycznego "Nautilus" oraz nalepka z numerem: 14.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwatinta.papier,25 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak`
akwarela/papier, 40 x 56 cm
sygnowany p. d.: `Rubczak | Martiques`; sygnatura powtórzona ołówkiem
Drewniany kościółek w Woźnikach k. Wadowic
akwarela, papier, 50 x 34cm
sygn. p.d.: Rubczak / Woźniki
olej, tektura
34,2 x 34 cm
sygn. p.d.: Rubczak Jan / 910 na odwrociu odręcznie: Ranek w porcie Quiberon / Bretania / Rubczak Jan / Paryż 9 Campagne Premiere ołówkiem: 1009 / [? nieczytelnie], 1722
na kościół Mariacki
litografia barwna, 28,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rubczak
akwatinta, wym.: 135 x 120 mm, sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
akwaforta; wym.: 250 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry, zakwaszenie papieru.
WIDOK Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ W KRAKOWIE
olej na płótnie, 54,5 x 65,4 cm,
na odwrocie (na krośnie) pieczątki "ISKRA&KARMAŃSKI / KRAKÓW", sygnowany p.d. "Rubczak"
olej, płótno
55,5 x 71 cm
akwaforta, akwatinta, wym.: 14 x 11,5 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
POMNIK JANA III W ŁAZIENKACH, ok. 1930
olej, płótno,
53.5 x 63 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na krosnach stemple krakowskiej firmy z materiałami malarskimi ISKRA & KARMAŃSKI.
akwaforta;
wymiary: 250 x 195 mm;
sygn. oł. p.d.: J.Rubczak.
Stan zach.: dobry, zakwaszenie papieru.
akwaforta;
wymiary: 140 x 97 mm;
sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry
akwaforta, miękki werniks;
wymiary: 225 x 298 mm; słabo czytelna
sygn. oł. p.d.; po lewej dedykacja autorska. Stan zach.: zakwaszenie papieru, ślady zalania.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1857 - 1910, Kraków 2000, s. 149.
Wybrzeże morskie pod Saint Tropez
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
34,5 x 49,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rubczak