CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
WARSZAWA. ZAUŁEK PRZY KOŚCIELE ŚW. ANNY
olej, płótno, 49 x 35.5 cm
sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński.
Na odwrocie płótna stempel duńskiej Galerii w Veadbaek.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno;
17,2 x 25 cm
sygn. p.d. Wł. Chmieliński
olej, płótno;
25,5 x 35,5 cm
sygn. p.d. Wł.Chmieliński
olej/płótno,
36 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`
olej/płótno,
36 x 50 cm
WIDOK KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA W STRONĘ PAŁACU STASZICA
Olej, płótno
35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: WŁ. Chmieliński
PANORAMA WARSZAWY Z PRASKIEGO BRZEGU
Akwarela, gwasz, papier;
11,5 x 15,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński
Olej, płótno
35 x 50 cm
akwarela, karton
25 x 19 cm
sygn. p.d..: Katedra na Wawelu / Wł. Stachowicz
RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE
Akwarela, papier
48 x 33,5 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Stachowicz
78. KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ ANNY W WARSZAWIE
olej, płótno,
50 x 35 cm
akwarela, papier,
23.5 x 33 cm
sygnowana p.d.: Wł. Chmieliński
akwarela, papier,
24 x 34 cm
Na odwrocie oprawy drukowana naklejka Galerii w Bordeaux.
PODJAZD KOZACKI W DRODZE, lata 60. XX w.
olej, płótno,
50 x 70.5 cm
Sygnowany p.d.: Wł Chmieliński
Z tyłu, na ramie napis długopisem: Tiggerne Veu Don Kosakerne
WIDOK NA PLAC ZAMKOWY OD STRONY KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA
Akwarela, papier
16,8 x 24,3 cm w świetle passe-partout
Olej, tektura
25,5 x 35,5 cm
OD STRONY KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA
Akwarela, papier;
Olej, tektura;
25,5 x 35,5 cm
akwarela, papier,
48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Wnętrze pałacu z Amorkiem trzymającym kandelabr
akwarela, papier,
33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz