WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt/papier, 15 x 9,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWeiss'
LIETRATURA:
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 30, s. 43 (il.)
sangwina, tusz lawowany, papier; 33,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001423
Wesołe miasteczko - huśtawka I, 1946
akwarela, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. (ołówkiem): 1946 WW
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d. (monogram wiązany ołówkiem): WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000946;
również na odwrocie napis l. g. (ołówkiem): Poronin 1910
Aneri siedząca na ławce z robótką
akwarela, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
akwarela, papier, 20,5 × 27 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 29,5 × 21 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier; 25,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
Dróżki kalwaryjskie - most na Cedronie w Kalwari Zebrzydowskiej
pastel, papier jasnobrązowy; 22,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.: WW
Aneri z Hanusią przy stole w trakcie posiłku, ok. 1927
piórko, tusz, kremowy papier; 30 x 19,8cm;
sygn.p.d.: WW
olej/tektura, 61,5 x 46,5 cm
sygnowany l.śr.: 'WWeiss'
na odwrociu facsimile sygnatury oraz numer katalogowy ze spuścizny po artyście '1106'
olej/płótno, 96 x 81 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
na odwrociu facsimile sygnatury oraz numer katalogowy ze spuścizny po artyście '0612'
- ze spuścizny po artyście
olej/płótno, 50,5 × 65,5 cm
sygn.: l.d. monogram WW
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Zimowy widok na Bramę Floriańską
olej,płótno; 65 x 50 cm;
sygn.p.d.:W Weiss
olej, płótno; 31 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty z numerami 1100 / 4
akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 000872; oraz data z prawej u dołu: 1913 (ołówkiem)