KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
Bez tytułu - z serii Ambalaże Dygnitarzy
technika mieszana, papier,
28 x 15 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
monotypie,
28 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany u dołu pośrodku "Kantor"
Projekt scenograficzny do spektaklu Wielopole. Wielopole, 1979/80 r.
rysunek, flamaster/papier, 30 x 21,5 (arkusz, w świetle passe-partout)
tusz, piórko, pędzel/papier, 28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. `T Kantor`
na odwrocie l.g. napis flamastrem: `PR 707`, obok nalepka (wydruk) z danymi pracy, potwierdzenie autentyczności przez Marię Kantor
pastel, papier, 22,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 6,67 / T. Kantor; dedykacja l. d. nieczytelna
NIGDY TU JUŻ NIE POWRÓCĘ, 1989
DRUK OKOLICZNOŚCIOWY DO PRZEDSTAWIENIA TEATRU CRICOT TADEUSZA KANTORA;
DRUK OFFSETOWY, PAPIER,
59,5 X 41,9 CM;
DWA DUSTRONNE ARKUSZE ZE ZDJĘCIAMI ZE SPEKTAKLU, 60 X 84 CM
flamaster czarny, papier,
29,7 x 20,9 cm;
sygn. p. d.: 1967 / T. Kantor;
z lewej u dołu okrągła pieczęć autorska z sygnaturą TKantor; poniżej pieczęci litera: A
olej, płótno,
50 x 35
sygn.p.d.: T.Kantor
Do obrazu dołączone są dwa certyfikaty: Wiesława Borowskiego z Galerii Foksal oraz Lecha Stangreta .
technika mieszana, collage/papier,
38 x 55 cm
LITERATURA: Lech Stangret, Tadeusz Kantor - Malarski ambalaż totalnego dzieła, Kraków 2007, s. 67.
rysunek, tusz, flamaster, kredka/papier,
30 x 20 cm (świetle passe-partout)
sygnowany p.d. na stemplu autorskim: `t. kantor`
Kompozycja, lata 40. lub 50. XX w.
akwarela, tusz/papier,
26,5 x 23 cm
na odwrocie oprawy napis: `T. Kantor`
OPINIE: W załączeniu potwierdzenie autentyczności Lecha Stangreta.
Nigdy tu już nie powrócę, 1989
druk okolicznościowy do przedstawienia Teatru Cricot Tadeusza Kantora;
druk offsetowy, papier,
59,5 x 41,9 cm;
dwa dwustronne arkusze ze zdjęciami ze spektaklu, 60 x 84 cm
Bez tytułu z serii Postacie emballages
flamaster, pastel, papier,
28,2 x 19,6 cm
olej/karton,
31 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`
Projekt scenografii, 1955-58 r.
gwasz/papier,
28 x 39,5 cm
sygnowany l.d.: `Kantor`
OPINIE:
W załączeniu ekspertyza Bożeny Kowalskiej z 2008 r.
gwasz, papier,
46,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stangret
Wystawiany w sztokholmskiej Galerii Brinken w 1963 r.
Bez tytułu (z teki Konfrontacje 63 )
sygn. na kamieniu śr.d.
litografia
16.8x18
olej, płótno;
65 x 81 cm
sygn. p.d. Kantor
Na odwrocie: T.KANTOR/ I 1959/ CRACOVIE
sygn. p.d.dat. na odwrociu
technika własna, płótno
110.5x121
sygn. p.d.dat. na odwrociu
technika własna, płótno/deska
120x110