FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)
Linoryt; wym.:360 x 415 mm (plansza 480 x 570 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 76, l.d. tytuł, śr.d.: odb.[itka] próbna. Pod kompozycją dedykacja autorska.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Serigrafia barwna; wym. komp.: 665 x 480 mm (plansza: 910 x 696 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł. Odbitka nr 3/20.
akwarela, papier,
21,7 × 29,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: 7.VI.60 poniżej: ugier jasny,umbra naturalna, umbra palona, sienna/palona, kadm żółty, ultramaryna
olej/płótno, 60,5 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `wrzesień 1970 FIJAŁKOWSK 11X70 41/70`
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 17.06.2009
- kolekcja prywatna
Trudy na autostradzie dla niebieskiego posłańca, 1991 r.
olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: "S. Fijałkowski - 1991 | Trudy na autostradzie dla | niebieskiego posłańca`, na dolnej listwie: `279`, na płótnie pieczątka wywozowa
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa 20.11.2005
- kolekcja prywatna
- Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi, 18.VI - 25.VIII.1996
- Bytom, Centrum Sztuki, Galeria Kronika, 13.IX - 30.X.1996
- Droga. Stanisław Fijałkowski, katalog ywtsawy, wyd. Muzeum Sztuki w Łodzi (18.VI - 25.VIII.1996), Centrum Sztuki, Bytom, Galeria Kronika (13.IX - 30.X.1996), Łódź 1996, poz. kat. 6, il. barwna s. 14.
akryl, płótno; 26 x 20,5 cm;
napis na odwrocie: S. Fijałkowski, 1965
Zupełnie nowa autostrada I (2007)
sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x100 cm
akwarela, tusz/papier, 25 x 18 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `S.Fijałkowski`
opisany u dołu l.d.: `6 V 2002`, ś.d.: `22/2002`
Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej, 1976 r.
linoryt/papier, 35,5 x 41 cm
sygnowany i opisany ołówkiem: l.d.: `Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej e.a. S. Fijałkowski ` 76`
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: SFijałkowski - Cztery
Estymacja: 50 000 - 60 000 zł
olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `S. Fijałkowski Marzec 99 22/99`
Estymacja: 40 000 - 60 000
Późna i gwałtowana wiosna, 1996 r.
olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu: `S. FIJAŁKOWSKI - PÓŹNA I GWAŁTOWNA WIOSNA 1996 13/96`
Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, cz. X., nr 139, kat. 237, s. 216 (il. barwna), s. 253 (katalog).
Estymacja: 40 000 - 60 000
grafika komputerowa
30 x 42 cm
grafika komputerowa
30 x 42 cm
grafika, papier
10,7 x 8,3 cm
sygn. p.d. (ołówkiem)
olej/płótno, 79,5 x 100
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski 12 XI 70 93/70`
Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. 106, s. 143.
Estymacja: 75 000 - 85 000 zł
Replika pejzażu z Zamościa, 1958 r.
olej/płótno, 51 x 61 cm
sygnowany p.d.: `S. Fjałkowski`
opisany na odwrociu: `Pejzaż - 1958, 1958 replika mego obrazu z Muzeum Sztuki w Łodzi`
Estymacja: 60 000 - 80 000 zł
sygn. p.d.
serigrafia (20/60)
77x50 cm