ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
olej na tekturze, 27 x 17,6 cm
sygnowany l.d.: "S.Eleszkiewicz"
Artysta związany z kręgiem Ecole de Paris. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (1919-1921). Następnie przebywał w Paryżu.
Eleszkiewicza interesował głównie pejzaż i portret. Ze szczególnym upodobaniem malował scenki rodzajowe z małomiasteczkowego życia oraz portrety ludzi z marginesu społecznego.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta, 46,5 x 39 cm;
sygn. p.d. - S.Eleszkiewicz
Na odwrocie stempel londyńskiej Posk Gallery z numerem 97.
rysunek ołówkiem, 18 x 25, 5 cm
sygnowany p.d.:
"S. Eleszkiewicz"
olej na tekturze, 31,5 x 27 cm
sygnowany p. d.:
"St. Eleszkiewicz"
olej, tektura
46 x 36 cm
akwarela, gwasz, karton
23,5 x 30 cm
olej, płótno
57 x 75,5 cm
olej, płótno
55 x 46 cm