BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)
metal, płyta MDF, 88 x 60 cm;
na odwrocie napisy: BEKSIŃSKI / 1960 / WŁASNOŚĆ MARKA PIASECKIEGO / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 25 M. 16
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płycie, 61 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie
"Beksiński 72"
Obraz podarowany obecnemu właścicielowi przez artystę w 1972 roku.
olej, płyta; 73 x 62 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. BEKSIŃSKI 1976
tusz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d.: '20.7.58' oraz pieczęć autorska: 'ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI'
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 01.10-07.11.2004
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, praca reprodukowana, s. 36
akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d.: '26.I.60'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'WŁ. MEP' oraz nalepka z opisem pracy
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, praca reprodukowana, s. 57
technika własna (gips patynowany na czarno),
płyta; wymiar obiektu: 21,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
wymiar płyty: 57 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie płyty: BEKSIŃSKI 63
olej, akryl/płyta pilśniowa, 132 x 96 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `H2 | BEKSIŃSKI 1996`
długopis, papier
28,8 x 19,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: BEKsiński
długopis, papier ciemnokremowy
sygn. l.d.: BEKsiński
olej/płyta, 88 x 88 cm
olej, płyta pilśniowa, 133 × 98 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI | 1997 | TŃ
rysunek modyfikowany komputerowo na papierze, 9/60,
48,3 x 33 cm.
Dar Muzeum Historycznego w Sanoku.
akryl, płyta pilśniowa
87,5 x 75 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI 92
Na płycie nalepka w języku francuskim, niemieckim i angielskim dot. konserwacji i techniki obrazu; na odwrocie na listwie nalepka: BWA | ŁÓDŹ SPEC [?] NR 10
grafika cyfrowa, wydruk na papierze 80x60 cm,
niesygnowany, oprawiony
Noc [tytuł umowny] - Kompozycja, 1976
olej, płyta; 87 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1976;
na odwrocie nalepka wystawowa z autorem, tytułem i numerem pozycji: 137 Z. BEKSINSKI / "KOMPOZYCJA" oraz dwie nalepki z Domu Aukcyjnego Desa
ołówek/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany ś.d.: `BEKSIŃSKI`
PLAKAT WYSTAWY W GALERII SZTUKI ALICJI I BOŻENY WAHL, 1981
Druk, papier; 70 x 50 cm
technika własna, akwarela,
papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Beksiński` 99
technika własna, papier;
29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 99