KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
Drzeworyt
form. 10,8x5,3 na ark. 15,4x11 cm
sygnowany odręcznie ołówkiem przez artystkę pod kompozycją "1976 J.Kraupe"
(Stan bardzo dobry. Odbitka na cienkiej bibułce. Stylizowany owad zmierzający w stronę światła, w lewym dolnym narożniku figurka ludowego świątka)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
112 x 80 cm
sygnowany p.d.: J. Kraupe
na odwrocie na płótnie napis: JANINA KRAUPE | "KONCERT WIOSENNY" | OLEJ 1964
Linoryt
wym.: 330 x 240 mm
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1974.
Akwarela, papier
wym.: 48 x 62 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe.
akwarela/papier
50 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `J. Kraupe`
Preludium niebiesko-różowe, 2002
olej, płótno,
63 x 48 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe;
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "PRELUDIUM / NIEBIESKO-RÓŻOWE" / OLEJ 2002
olej, płótno,
62 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; Na odwrocie napis autorski.
olej, płótno,
77.5 x 53.5 cm
sygnowany p.d. fioletową farbą: J.Kraupe
na odwrocie na płótnie napis: JANINA KRAUPE | "OPIS GÓRSKIEJ ŁĄKI" | OLEJ 2004
Monotypia na płótnie;
wym.: 565 x 350 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy XVI, epr. d`art. III. Odbitka autorska.
Monotypia na płótnie;
wym.: 565 x 350 mm;
sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy I, epr. d`art. I. Odbitka autorska.
akwarela,
65 x 50 cm,
sygn.
olej, płótno, 63 x 48,5 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "PRELUDIUM / RÓŻOWO-SZARE" / OLEJ 2002
NOTACJE PRZY PIźTEJ SYMFONII CZAJKOWSKIEGO, 2006
akwarela/papier,
61 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. : `J. Kraupe`
opisany na odwrocie: `Janina Kraupe "Notacje przy piątej Symfonii Czajkowskiego"`
olej na płótnie, 75 x 60 cm, sygnowany p. d. "J. Kraupe", na odwrocie autorski napis:"Janina Kraupe /"Manuskrypt"/ olej 2004"
linoryt barwny, karton,
21,5 x 16,6 cm (wymiar kartonu);
opisana u dołu: "Słowa" 24/50 J. Kraupe 1987
olej, płótno,
55 x 77 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie opis autorski
olej na płótnie, 60 x 78 cm, sygnowany p.d. "J. Kraupe",
na odwrocie, na krośnie, ręką artystki dane o obrazie oraz na płótnie: Janina Kraupe/Kraków/olej "Pejzaż" 1959
Jan Sebastian Bach - Koncert, 1994
linoryt barwny/papier,
48,5 x 69 (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `J. Kraupe 1994`
opisana l.d: `"J. Seb. Bach Koncert" epr. d`art V `; na odwrocie passe-partout pieczęć wywozowa