ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Na plaży I - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 35 x 50cm;
sygn.p.d.: aneri
cena wywoławcza: Wykup abonament
Na plaży II - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 34,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri/35
Domowa lektura - Stasiu, ok. 1940
olej, tektura; 62 x 47,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Martwa natura z kwiatami, ok. 1970
olej, tektura; 48,5 x 32,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Kwiaty w zielonym wazonie z autoportretem Wojciecha Weissa w tle, 1965
olej, tektura; 69,5 x 51cm;
sygn.p.d.: aneri (dwukrotnie)
Martwa natura z kwiatami w wazonie i cytryną, ok. 1969
olej, tektura; 63,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm
sygn.oł.p.d.: aneri
Gałązka kwitnącej pigwy indyjskiej, 1950
olej, tektura; 30 x 47cm;
sygn.l.d.: aneri
Wnętrze mieszkania artystki z kwiatami i portretem Wojciecha Weissa
olej, tektura; 31,5 x 46cm;
sygn.p.d.: aneri
Martwa natura z kwiatami i jabłkami, ok. 1919
olej, tektura; 69,5 x 49cm;
sygn.p.b.: aneri
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950
olej, tektura; 60,5 x 40cm;
sygn.l.g.: aneri
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri
Stara jabłoń - Kalwaria, ok. 1979
olej, tektura; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss [Katalog Wystawy Podróżnej], z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, poz. kat. 56, s. 32.
olej, tektura; 67 x 47,5 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: aneri.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Dolne, str. 22, poz. 13, z tytułem "Portret dziewczyny"
olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Aneri
na odwrocie fragment nalepki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r. z numerem 65 oraz informacjami o pracy