JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, tektura,
35 x 48 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1925
sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
48.5x34 (w świetle passe-partout)
SKAŁY NADMORSKIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA, 1935
Akwarela, gwasz, papier; 23 x 33 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1935
Gwasz, akwarela, papier;
49 x 36 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa
Akwarela, gwasz, papier,
33x48 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa 1930
gwasz, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: S. Jaxa
Na odwrocie pieczęć autorska z krakowskim adresem artysty.
WYBRZEŻE MORSKIE KOŁO GDYNI, 1934
gwasz, akwarela, papier
50 x 70 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934
Na odwrocie stempel autora uzupełniony wpisem atramentem: Tytuł Wybrzeże morskie koło Gdyni | Rozmiary 70 x 50 Cena 200 | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | KRAKÓW, ul. Piłsudskiego (32 ?)
Gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę
35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1938
Na odwrocie stempel z napisem: TYTUŁ
.| ROZMIARY
. | CENA
.| SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | Kraków, ul. Piłsudskiego 32
olej, tektura; 35 x 50 cm
sygn. i dat.: p.d.: S Jaksa/ 1923
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 24,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa (ołówkiem częściowo zamalowana) / 1928
gwasz/tektura
sygn. p.d.: S Jaxa 1925, wym.: 33 x 48 cm
akwarela, gwasz/papier, 46 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1928`
na odwrocie papierowa naklejka: `Tytuł Poranek w Gandawie | Rozmiary 50 x 70 cena 350 | Soter Jaxa Małachowski | Adres | Kraków, ul. Wolska 32`
olej, płótno, 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1913
Na odwrocie na krośnie malarskim częściowo uszkodzona nalepka autorska
gwasz/karton, 39,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`