WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej/karton, 32 x 47,6 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: ‘WW’
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tusz, papier, wym. w świetle pp.: 27 x 37 cm; sygn. i dat. oł. l.d.: 1928 WW. Praca oprawiona w pp., za szkłem, ze zbiorów rodziny artysty. Artysta wykorzystał ujęcie w późniejszej monotypii. Por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna..., kat. (m.) 30, s. 77, il. s. 76.
Sangwina, papier; wym. w świetle pp.: 38,5 x 26,8 cm; sygn. oł. p.d.: WW. Na odwrocie podobrazia naklejka Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Praca utrzymana w stylistyce art déco.
Wystawa Sztuki Polskiej w Pradze, 1927
Plakat, litografia barwna pędzlem i prusz na kremowej tincie; wym.: 700 x 990 mm, sygn. na kamieniu pośrodku monogramem wiązanym: WW oraz p. d.: Lit. A. Pruszyński, Kraków. Opisy w języku czeskim. Stan zachowania: prawy dół odklejone rozdarcie marginesu bez szkody dla kompozycji. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 63, poz. 23.
Litografia dwubarwna kredką i pędzlem (barwy: czerwona i czarna); wym.: 997 x 698 mm, sygn. na kamieniu p. d. monogramem wiązanym: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 62, poz. 20.
olej/płótno, 64,5 x 46 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe
sygn. p.d.dat. na odwrociu
akwarela, papier
30 x 44 cm
piórko, tusz, papier jasnokremowy; 21,8 x 29,7cm
sygn.p.d.: WW
litografia/papier, 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
olej, płótno,
60.2 x 40
sygn. przy p. krawędzi śr.: Hannah
na odwrocie napis autorski: "POD OSŁONĄ" | Hannah | Anna Ewa Miarczyńska | 2009
olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: WWeiss.
Na odwrocie czarną kredką potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty Irenę Weissową:
Obraz ten został namalowany / przez Wojciecha Weissa / Aneri Irena Weissowa.
Modelka w pracowni artysty, 1922
olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie napis autorski: 1922 / WWeiss
olej, tektura, 33,5 × 26 cm w świetle ramy
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
akwarela, ołówek, papier; 21,7 x 28 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001521; i napis odręczny ołówkiem: Na plaży, Nice 1925.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 130