ERB Erno (Lwów 1890 - Lwów 1943)
WIDOK NA KATEDRĘ ŁACIŃSKĄ WE LWOWIE
Olej, tektura; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: E. Erb
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 20 x 29,5 cm
sygn. p. d.: EErb
olej, tektura, 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb
olej, tektura, 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: EErb
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: EErb
olej, tektura,
34.7 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: E Erb
Na odwrocie napis atramentem: Markt in Krakau.
olej, sklejka, 26 x 50 cm;
sygn. p.d.: E Erb
Na odwrocie napis ołówkiem: 8 m... 24r / ... 100 l (?)
olej, tektura,
34 x 48.2 cm
sygnowany l.d.: E. Erb
Na odwrocie napis (autorski ?): Rok 1932
Na ramie i odwrocie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 762
akwarela, gwasz, papier,
22,5 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: EErb
gwasz, kredka, papier (Ingres)
31 x 47.8 cm
sygnowany p.d.: E Erb
Olej, sklejka; 58 x 106 cm
Sygnowany p. d.: E. Erb
Na odwrocie miejscowość nieczytelnie i data 1940
Martwa natura z menorą i żydowską księgą
olej, tektura, 72 x 49 cm;
sygn. l.d.: E.Erb
gwasz, tektura, 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EErb
Olej, tektura; 25,4 x 35,3 cm
Sygnowany p. d.: EErb
Olej, sklejka; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: E. Erb
olej, tektura,
46.5 x 66.5 cm
sygnowany p.d.: E Erb
Na odwrocie, na tekturze owalny stempel: ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW. Napis niebieską kredką: 625/24. Nalepka z napisem atramentem: Targowica | E. Erb | Nr 4.
olej, płótno, 50 x 71cm
sygn. l.d.: E Erb
na krosnach pieczęcie: Iskra i Karmański