KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
Dziewczynka w zielonym kapelusiku
olej, płótno naklejone na płytę,
49,6 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie nalepka z napisem: # 107 / 1948
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier,
75 x 56 cm;
sygn. l. g.: Kaneba
olej/tektura,
40,5 x 30 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
NA ODWROCIE: tytuł autorski
olej/płyta,
29 x 23 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
olej/płótno,
29 x 21,5 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej/płótno, 25,5 x 21 cm
sygnowany p. d.: `Kanelba`
akwarela, gwasz/papier, 41,5 x 36,5 cm
sygnowany l. d.: `Kanelba`
akwarela, gwasz, papier
53,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba / London 1940 (ołówkiem)
olej, płyta
35,5 x 45,5 cm
sygn. śr. d. Kanelba
olej, płótno
26 x 20,5 cm
sygn. p.d. Kanelba
akwarela, gwasz, tektura
49 x 39,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.g.: Kanelba
tusz, akwarela/papier
40,5 x 30,2 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: "Kanelba"
akwarela, gwasz/papier
50 x 71 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. g.: "Kanelba"
olej, płótno,
92 x 56 cm;
sygn. p. g.: kanelba
Dziewczynka w chusteczce na głowie
olej, płótno,
41 x 30,5 cm; sygn. p.g.: kanelba;
na odwrocie data 1938
olej, płótno,
81 x 112 cm
sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie l.g. napis tuszem: .... | FRANCE, niżej tuszem numer: 75 (w kółku)
olej, tektura,
45.5 x 35 cm
sygnowany p.g.: Kanelba
Na odwrocie nalepka z wpisanym numerem 52; tenże numer 52 powtórzony obok na tekturze; wyżej nalepka z wpisanym długopisem numerem 33.
CHŁOPCZYK Z KOTEM PERSKIM, 1938
olej, płótno,
76 x 63.5 cm
sygnowany p.g.: Kanelba | 1938
olej, płótno,
55.5 x 68.5 cm
Na odwrocie płótna napis czarną farbą: /../ | 8 | LE CIRQUE | Par | KANELBA. Na ramie ołówkiem: FOR No 1044 | 104.
akwarela, gwasz, karton,
55.2 x 42.8 cm
sygnowany l.d.: Kanelba
Na odwrocie napis ołówkiem: LUCILLE; ponadto flamastrem: 250; powyżej resztka nalepki z nieczytelnym napisem. Na tzw. plecach napisy: - flamastrem: 250; - piórem: GOUACHE PORTREIT (SUBJECT NOT IDENTIFIED) BY RAYMOND KANELBA