CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
Plac Zamkowy w przedwojennej Warszawie
olej, płótno, 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
cena wywoławcza: Wykup abonament
WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE
Olej, płótno; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński
kredka, akwarela/papier,
34 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Katedra na Wawelu Wł. Chmieliński`
Akwarela, gwasz, papier;
48,5 x 33,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Wł. Stachowicz
olej/płótno,
51 x 71 cm
sygnowany p. d.: `W. Chmieliński`
WIDOK NA KOŚCIÓŁ SAKRAMENTEK W WARSZAWIE
olej/płótno,
35,5 x 51,5 cm
olej/płótno,
51 x 72 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`
kredka litograficzna, akwarela, karton naklejony na tekturę,
34,8 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
olej, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Napis na odwrocie po szwedzku? i data 1958.
Krucyfiks Wita Stwosza w kościele Mariackim
akwarela, papier,
50 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrocie pieczątka warszawskiej galerii Antoniego Parkota.
PAŁAC STASZICA I SCHODY KOŚCIOŁA ŚW. KRZYŻA
Akwarela i gwasz na szkicu ołówkowym;
24 x 34 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Wł.Chmieliński
Motyw ze Starego Miasta w Warszawie
olej, płótno,
35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmielński
olej, płótno
35,5 x 50 cm
sygn.p.d. WT.Chmielinski / Warszawa
olej, płótno
53 x 70,5 cm
sygn. p.d. WT. Chmielinski
MARTWA NATURA Z OWOCAMI I BUTELKAMI
Olej, płótno;
50 x 69,5 cm
Sygnowana p.d.: Wł. Chmieliński
Stan zachowania: spękania farby wzdłuż lewej krawędzi
akwarela, tusz/papier,
17 x 9 cm
sygnowany p. d.: `ul. Rycerska | Wł. Stachowicz`
sygn. p.d.
akwarela, papier
24x34
akwarela, gwasz, tusz/papier,
23,5 x 17 cm
sygnowany l. d.: `Wł. Chmieliński`