SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, nr XIX, 10 września 1903,
odbito w drukarnii Władysława Teodorczuka w Krakowie,
cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
sygn. l.d.: K Sich 03
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia z albumu XXX karykatur rysował..., 19 x 15,5 cm
litografia z albumu XXX karykatur rysował..., 19 x 15,5 cm.
Chłopiec z kwitnącym oleandrem
pastel, tektura, 93 x 69 cm
sygn. p.d.: Sich
Karykatura Gustawa Daniłowskiego, 1915 r.
kredka/papier, 91 x 63 cm
datowany l. g.: `Zakopane | 915` oraz dedykacja p. g.: `Kochanemu | Drowi Januszkowskiemu | serdecznie dziękuję Sich`
Karykatura Wacława Sieroszewskiego, 1915 r.
kredka/papier, 91 x 63 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sich 915`
pastel/papier
sygn. p.d.: Sich 07, wym.: 78 x 55 cm
akwarela/papier, 55,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Sichul.`
litografia z albumu " XXX karykatur rysował..."; 19 x 15,5 cm
Dziewczyna huculska z bukietem serduszek, 1906
pastel, papier naklejony na tekturę, 75 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Sich / 06
w załączeniu opinia pani Ewy Houszki, autorki wystawy monograficznej i katalogu dzieł Kazimierza Sichulskiego z 1994
olej/tektura, 54 x 72 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Sich | 1941 (?)`
tempera/karton, 43,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Sichulski I 1940`
na odwrocie papierowa naklejka: `3758 Autor Kazimierz Sichulski | Dzieło Chłopiec huculski | Wykonanie Tempera/karton cena`
litografia z albumu " XXX karykatur rysował..."; 19 x 15,5cm
autolitografia z teki graficznej "Lamusa", Lwów, 1912
60 x 43 cm, sygn. na kamieniu p.g. : K Sich.