SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)
sygn.l.d.
akwarela, papier
34x48
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
na odwrocie opis: W. Skoczylas/ Motyw z Kazimierza/ Salon Jesienny w Paryżu 1928/ Wystawa p... Skoczylasa, Salon/ Garlińskiego w Warszawie kwiecień 1929./ Nabyty od W. Skoczylasa w Paryżu we/wrześniu 1928 przez L. Reynala z Warszawy/
Janosika imię nigdy nie zaginie
drzeworyt/papier, 23 x 15 cm
Estymacja: 1 000 - 2 000 zł
drzeworyt/papier, 27 x 23 cm
(w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
drzeworyt na bibułce,
23 x 32,5 cm; pod klockiem, ołówkiem
(słabo czytelny)
dawny kolekcjonerski napis:
"Dworzyszcze - Wł. Skoczylas - Drzeworyt.
(nowa odbitka ze starej płyty)".
Por. inną wersję "Dworzyszcza" reprodukowaną w Katalogu wystawy Wł. Skoczylasa 1913-1933 (Warszawa 1933 Salon Czesława Garlińskiego), nr 43; także: Wystawa pośmiertna prac W. Skoczylasa, Kraków 1935, nr 181.
Grafika po konserwacji.
akwarela/papier,
34,5 x 48 cm
sygnowany l. d.: `W. Skoczylas`
ESTYMACJA 7 500 - 10 000
Drzeworyt;
wym. komp.: 157 x 197 mm; nie
sygn. Grafika z "Teki Zbójnickiej", 1920. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 27, s. 39.
Drzeworyt;
wym. komp.: 170 x 200 mm; nie
sygn. Grafika z "Teki Podhalańskiej", 1921. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 21, s. 39.
Akwaforta;
wym.: 170 x 120 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: WSkoczylas 1910. Stan zachow.: widoczne zaplamienie papieru w lewym, dolnym narożniku, bez szkody dla kompozycji. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935.
Kościół św. Anny w Warszawie, 1917
Akwaforta, sucha igła;
wym. komp.: 175 x 135 mm; planszy: 240 x 265 mm; nie
sygn.
Drzeworyt barwny;
wym. komp.: 155 x 197 mm (plansza: 222 x 285 mm); nie
sygn. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 39, poz. 27.
Akwaforta, sucha igła;
wym.: 245 x 354 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas (zob. poz. 91). Na odwrocie stempelek kolekcji B. Piaseckiej-Johnson. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 54, poz. 19. (il. s. 43)
Drzeworyt;
wym.: 180 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: WłSkoczylas oraz wzdłuż p.b.: Wł. Skoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 38.
Drzeworyt na tincie;
wym.: 215 x 215 mm, nie
sygn.; zachowana bibułka ochronna z nadrukiem typograficznym: Główka górala / Drzeworyt oryginalny / Władysława Skoczylasa. Niżej p.d.: Dodatek artystyczny / do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego". Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 49.
Akwaforta;
wym.: 230 x 360 mm; nie
sygn. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 55, poz. 30.
Drzeworyt barwny;
wym.: 170 x 292 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas [sygn. nieco zatarta]. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 46, poz. 195. Stan zachowania: praca po konserwacji. Grafika przedstawia kościółek pw. Świętego Krzyża na Obidowej (Chabówka).
Ołówek, karton;
wym.: 25 x 35 cm; nie
sygn. Projekt do grafiki pod tym samym tytułem (zob. poz. 246). Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 54, poz. 19. (il. s. 33)
ołówek/papier,
18,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
drzeworyt/papier,
32 x 30 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
akwaforta, sucha igła, papier,
26 x 22 cm (w świetle oprawy)