CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
olej/tektura, 61 x 91 cm
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`
Estymacja 9 000 - 14 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
Antykamera króla w Pałacu w Wilanowie
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
48.5x34 cm
WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, ok. 1935
Akwarela, gwasz; 32 x 22 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński
Widok na kościół św. Anny w Warszawie
gwasz/papier, 15,5 x 11,5 cm
Estymacja: 3 000 - 4 000
olej/płótno, 51 x 72 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000
WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, ok. 1935
Akwarela, gwasz, karton; 44 x 59 cm
Sygnowany p.d.: Wł Chmieliński
akwarela, tusz/papier, 13 x 18 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`
Estymacja: 1 500 - 2 500
akwarela/papier, 31,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 4 000 - 6 000
olej/płótno, 50 x 70 cm
Estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 26 cm
Ulica Freta w Warszawie zimą, ok. 1970
olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
akwarela, papier
29x18 cm
Sygnowany p. d.: Katedra Wawelska | WT.Stachowicz .
Rynek Starego Miasta w Warszawie
olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Olej, płótno; 60 x 83 cm
olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Napis na odwrocie po szwedzku? i data 1958.
Wnętrze pałacu w Wilanowie, ok. 1935
akwarela, papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wilanów / Wł. Stachowicz
Przyjmuje się, że nazwisko artysty jest pseudonimem Władysława Chmielińskiego (1911-1979).
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie zimą
olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł.
Chmieliński
[Przed konserwacją].
Rynek Nowego Miasta w Warszawie
olej,płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.:
Wł.Chmieliński