DORYS Benedykt Jerzy (1901-1990)
Główka dziewczęca,1938
fotografia czarno-biała, brom, papier, 17,5 x 11,5 cm; w l.d. tłoczona pieczęć autorska, na odwrocie opisana (przez Keilową?) oraz pieczęć firmowa; odbitka autorska, nakład nieokreślony
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kazimierz nad Wisłą w 1931 roku
teka fotografii, 18 fotogramów Benedykta Jerzego Dorysa (wybór); karty: 31,5 x 28 cm; fotogramy: 15 x 19,5 cm;
Wydane nakładem Pracowni Sztuk Plastycznych w Warszawie w ilości 300 egzemplarzy. Opracował edytorsko Henryk W. Piekarniak. Reprodukcje fotografii z oryginałów autora wykonała Pracownia fotograficzna PSP. Prace drukarskie i oprawę wykonała Doświadczalna Oficyna Graficzna PSP. Warszawa 1979 [S-113]
Portret Aliny z Młynarskich Janowej Raue
fotografia czarno-biała, brom, papier, 17 x 11,5 cm;
sygn. p.d.: Dorys, na odwrocie pieczęć autorska oraz opis ołówkiem: Alina z Młynarskich Janowa Rauer, córka Emila Młynarskiego;
odbitka wykonana z przedwojennego negatywu;
odbitka autorska, nakład nieokreślony
Komplet do nalewek, proj. Julia Keilowa
odbitka srebrowa, 16,5 x 11,7 cm;
sygn. l. d.: DORYS/WARSZAWA, z tyłu pieczątka tuszowa firmy "Photo-Dorys", "Rok odbicia 1938"
Album: Kazimierz nad Wisłą w 1931 roku.
18 Fotogramów Benedykta Jerzego Dorysa (wybór)";
Reprodukcje fotografii z oryginałów autora;
Warszawa - nakład Pracownie Sztuk Plastycznych (300 egz.) - 1979
teka 18 fotogramów , wyd. przez Pracownię Sztuk Plastycznych, Warszawa 1979