PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)
olej/płótno, 150 x 120 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `"OBRAZ CZRNY Z AKTEM" 1962 | WŁ. BWA | NR. INW. 164 | TERESA PĄGOWSKA | OLEJ 1962 |120x150 | cena 7.000`
na odwrociu naklejka: `GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ W POZNANIU | STARY RYNEK 3 | TERESA PĄGOWSKA | "Obraz czarny z aktem", 1962 | olej 150 x 120 cm`
Pochodzenie: dawniej w kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań
Salon Jesienny, BWA, Poznań, 1962 ; Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe, Poznań, 2003
Reprodukowany: Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe, Poznań, 2003, s.13
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 65 000 - 85 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie
50 x 50 cm
olej, płótno; 145 x 140 cm
sygn. p.d. TP
akryl/płótno,
46 x 46 cm,
sygnowany l.d.: `TP`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 98 OGONIASTY | Z CYKLU ZWIERZĘTA | 46 x 46`
Estymacja: 14 000 - 17 000 zł
pastel, papier
48 x 64,5 cm
sygn. l.d.: t. pągowska 82
olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany na odwrociu na blejtramie: `TERESA PĄGOWSKA KOMPOZYCJA XII`
na odwrociu naklejki: CBWA "Zachęta" w Warszawie oraz Gres Gallery Chicago
olej, płótno,
100 x 81 cm;
obraz opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1956 / "CZERWONA MUSZLA II" / olej 100 x 81 cm oraz fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem artystki, nazwą wystawy: Wystawa 1-majowa z 19 (...) i tytułem: Czerwona (...)
olej, płótno,
100 x 80 cm;
u dołu z lewej: TP (monogram wiązany, w dolnej części podwinięty na krosno)
obraz opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1958 / "CZERWONA MUSZLA " / 100 x 81 cm
olej, płótno,
100 x 81 cm;
olej/płótno,
50 x 50 cm
sygn. p.d.: `TP.` oraz opis na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 2005 KOTKA 50X50 cm`
tusz, papier,
29,5 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: TP. 87
technika mieszana, gwasz, pastel, papier,
50 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 78
tusz, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Teresa Pągowska; dat. l. d.: 1987
olej, płótno;
116 x 89 cm
sygn. na krośnie: TERESA PĄGOWSKA KOMPOZYCJA XII
Na odwrocie nalepki:
[częściowo zniszczona] Centralne Biuro Wystaw Artystycznych/ Warszawa "Zachęta" Plac Małachowskiego 3/ Wystawa: "Sztuk (?) w Genewie". Rok: 1959/ Autor: Pągowska Teresa/ Tytuł: Kom(?) 1959/ Nr kat. 79 Gres Gallery, Chicago/ Teresa Pągowska/ Composition XII
olej, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 58 / KOMPOZYCJA II;
na odwrocie nalepka CBWA Oddział Gdański w Sopocie
Pejzaż ze sroką, z cyklu Wakacje na Podgórzu, 1989
olej, płótno,
130 x 150 cm
sygn. l.d. TP.89
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1989/ Z CYKLU WAKACJE NA PODGÓRZU/ PEJZAŻ ZE SROKĄ/ PAYSAGE AVEC UNE PIE/ 130 X 150 CM
olej, płótno;
130 x 150 cm
sygn. na odwrocie: Teresa Pągowska 1970 Dualisme/ 150 x 130 cm