RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
akwaforta, akwatinta, papier,
12 x 16 cm (odcisk płyty),
18 x 21,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Jan Rubczak ... (ołówkiem);
pociemniały papier, drobne plamy
cena wywoławcza: Wykup abonament
Sucha igła;
wym. komp.: 210 x 188 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d. technika. Rzadkie.
Wawel od strony kościoła św Idziego, ok 1907
Akwaforta;
wym.: 180 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
WIDOK NA PREZBITERIUM KOŚCIOŁA MARIACKIEGO, 1934
Litografia barwna;
31,8 x 36 cm
Sygnowany na kamieniu p.d.: Jan Rubczak 934, p.d.: litografia
Kościół Reformatów w Krakowie, 1909
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 909. (il. s. 3)
Akwaforta na bibule;
wym.: 255 x 279 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 907. (il. s. 37)
akwaforta, akwatinta, papier,
25 x 27,5 cm (odcisk płyty), 26,5 x 27,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI I KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE
akwaforta/papier,
14 x 17,5 cm (odcisk płyty)
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak` oraz l. d. dedykacja
Widok na kościół św. Barbary w Krakowie, 1908
Akwaforta, akwatinta; wym.: 256 x 196 mm; sygn.: Jan Rubczak/1908.
węgiel, tektura;
73,5 x 99 cm
sygn. p.d. Rubczak/ 914
Akwarela, papier,
32 x 60 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Brama i ulica Floriańska, 1926.
Litografia barwna, 43 x 35 cm. Sygnowana na płycie p.d. "Rubczak". Plansza z teki "Kraków 6 autolitografii", Kraków 1926.
Grońska Maria, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28.
Widok na katedrę wawelską, lata 20.
Akwaforta z akwatintą;
wym.: 236 x 298 mm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem.
Brama i ulica Floriańska, 1926
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
Akwaforta;
wym.: 250 x 278 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Grafika była podstawą wykonania repliki, która - w lustrzanym odbiciu - została wydana w 1908 nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Bardzo rzadka wersja.
olej/płótno,
65,5 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak`