CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto w Warszawie
akwarela, papier; 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie
akwarela, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Widok na Stare Miasto w Warszawie
olej, płótno, 25 × 35 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta w Warszawie
akwarela, papier naklejony na tekturę, 11 x 14,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, ok. 1935
Akwarela, gwasz, papier; 50 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński; na ramie tabliczka z dedykacją dal dyrektora Elektrowni Okręgu Warszawskiego : Dyrektorowi Czerwińskiemu w dniu urodzin pracownicy E. O. W. Pruszków 30.VI.1946
Łódź przy moście księcia Poniatowskiego
olej/tektura, 30 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Wł. Chmieliński`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
olej na tekturze, 17 x 34,5 cm,
sygnowany p.d. "Wł. Stachowicz"
olej/tektura, 35 x 51 cm
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
olej/płótno, 30,5 x 40,5 cm
Odwrocie:
odręczny napis
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, przed 1954
Akwarela, papier, 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrocie dedykacja piórem: W-wa. 29.I.1954r. | Kierownikowi | Redakcji Technicznej | KAZIMIERZOWI ROZBIEWSKIEMU | Na pamiątkę miłej współpracy: | osiem podpisów
olej/płótno, 31 x 41 cm
Estymacja 5 000 - 8 000 zł
akwarela, ołówek, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Wawel - Kurza Stopka / Wł. Stachowicz
(zadrapania i zarysowania papieru)
olej, płótno, 60,5 × 80,5 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński
Estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie przed 1939 rokiem
akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Akwarela, gwasz, papier; 36 x 50 cm
olej, tektura; 24,5 x 42 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Chmieliński