SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)
gwasz, 44 x 32 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz/papier, 32 x 40 cm
sygn. p. d.: `Ostrowik J. SIENICKI 98`
olej, płyta pilśniowa, 35 x 45 cm;
na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek; w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego
Czerwony garnek na niebieskim tle, 2000
olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. i dat. p.g.: J. SIENICKI / 2000
olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jacek Sienicki / 95
Wnętrze czarne - Tragizm Polski, 1982
olej, płótno, 147 x 97 cm;
na odwrocie napis: 147 x 97 / "WNĘTRZE / CZARNE" / TRAGIZM POLSKI / JACIEK SIENICKI / grunt - klej - gesso / ol. pł. 13-I-1982
technika mieszana/papier, 39 x 29 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.
olej, płótno, 61,5 x 51 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Jacek Sienicki / "Krajobraz"
Martwa natura z butelkami, 1963
olej, płótno, 116 x 92,50 cm;
sygn. i dat. p.g.: J.S.63,
wtórne napisy na odwrocie oraz fragment nalepki z tytułem obrazu
pastel, kredka, papier,
38 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p.g.: Jacek Sienicki`94
WNĘTRZE CZARNE - TRAGIZM POLSKI, 1982
olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany p.g. monogramem "JS" i na odwrocie (na płótnie) ""WNĘTRZE / CZARNE" / TRAGIZM POLSKI / JACEK SIENICKI / grunt - klej - gesso. / ol. pł. 13 I - 1982"
Obraz namałowany miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego.
pastel na papierze, 39,8 x 29,5 cm,
sygnowany oł. p.d. "pastel. J. Sienicki 97 r"
akwarela, papier, 19 x 28,5 cm;
dat. i sygn. p.d.: 93 Jacek Sienicki (ołówkiem)
olej, płótno,
95.5 x 80 cm
technika mieszana/papier, 32,5 x 47 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej
akryl, płótno, wym. 81,5 x 65 cm;
na odwrocie napisy
olej, płótno,
89.5 x 59 cm
sygn. brązowym tuszem, słabo czytelna, na odwr. p.g.: Sienicki Jacek | Warszawa | ... [nieczyt.] | Pejzaż [?] II | olej 85 x 60
olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: JACEK SIENICKI / 95