VISSCHER Nicolaes (1618 - 1679)
Mapa Prus, Amsterdam, ok. 1690 r.
miedzioryt kolorowany liniowo w epoce, wym. 44 x 53 cm (odcisk płyty)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok Gdańska od południowego zachodu, rytowany przez P. H. Schuta, Amsterdam ok. 1650 r.
miedzioryt, wym. 21,5 x 27,5 cm (odcisk płyty)
Lit.: Dantiscum Emporium..., G97/1
Wygnanie z raju (Gen. 3.24), XVII w.
Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. Nic. Visscher exud; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. Holenderskim, francuskim, niemieckim i angielskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry; drobne uszkodzenie (od dołu) przy zgięciu wydawniczym.
Mapa Prus Wschodnich, Amsterdam, ok. 1630 r.;
w lewym górnym rogu widok Królewca;
miedzioryt kolorowany, 45,5 x 54,5 cm (odcisk płyty)
Jeroboam spotyka proroka Achiasza z Szilo (1Krl 11,29), XVII w.
Miedzioryt; wym.: 400 x 510 mm; sygn. pł. poniżej komp. Davidt Vinckboons Inventor / Joan Londerfeel Schulptor, p.d. Nic: Visscher excudebat. Stan zachowania: dobry, charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, w dolnej części arkusza zaplamienie bez szkody dla kompozycji.