GRETH Julius Gotthard Beniamin (1824 - 1903)
Die ST Marienkirche in Danzig, innere Ansicht, rycina z teki "Danziger Bauwerke", wyd. T. Bertling, Gdańsk, 1857 r.; litografia tonowana, wym. widoku 23,8 x 17,6 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kościół św. Katarzyny w Gdańsku
Die St: Katharinen - Kirche in Danzig, rycina z teki "Danziger Bauwerke", wyd. T. Bertling, Gdańsk, 1857 r.; litografia tonowana, wym. arkusza 31,7 x 22,4 cm
Kościół śś. Piotra i Pawła w Gdańsku
Die Kirche zu St. Peter und Paul, rycina z teki "Danziger Bauwerke", wyd. T. Bertling, Gdańsk, 1857 r.; litografia tonowana, wym. arkusza 31,7 x 22,4 cm
Kościół św. Bartłomieja w Gdańsku
Die St: Bartholomäus - Kirche in Danzig, rycina z teki "Danziger Bauwerke", wyd. T. Bertling, Gdańsk, 1857 r.; litografia tonowana, wym. arkusza 31,7 x 22,4 cm
Widok Przywidza, Kwidzyń, 1864 r.; litografia, wym. 14,8 x 21,7 w świetle passe-partout; w oprawie
Danzigs alterthümlische Gebäude
25,7 x 36,6 cm
Teka graficzna z 25 widokami reprezentacyjnych budowli Gdańska wg rysunków Juliusa Gretha. 24 litografie w sepii i jedna - widok Kościoła św. Jana kolorowana w epoce. Wydane w Gdansku, w wydawnictwie Theodora Bertlinga, 1857. Strona tytułowa tekstu z lekkimi zaplamieniami.Oblwoluta z lekkimi przetarciami na rogach. Pojedyncze widoki pojawiaja sie na rynku antykwarycznym, teka w komplecie rzadko
Die Bartholomäus Kirche in Danzig
26,7 x 19,6 cm w świetle passe partout
Kościół św. Bartlomieja w Gdańsku. Grafika ukazała się w "Danziger Bauwerke in Zeichnungen von J. Greth und J. Gottheil, Danzig 1864. Litografia w sepii opatrzona numerem 28
Danzig vom Bischfserge gesehen
wymiary arkusza: 23 x 31,3 cm (20,5 x 24,3 cm w świetle passe partout)
Panorama Gdańska z Biskupiej Górki. Wydana w albumie "Danziger Bauwerke..." przedstawiającym 40 charakterystycznych widoków starego Gdańska, opatrzona tekstem Rudolpha Genée. Opubliikowana przez Theodora Bertlinga w Gdańsku. Litografia opatrzona numerem 20