DROST Jan Sylwester (ur. 1934, Kłodnica)
szkło sodowe prasowane, barwione w masie, 17,5 x 19,5 x 8 cm
projekt z roku 1975
cena wywoławcza: Wykup abonament
szkło sodowe prasowane, 9,5 x 28,5 x 28,5 cm
projekt z roku 1977
szkło sodowe prasowane, 8 x 20,5 x 20,5 cm
projekt z roku 1978
Wazon, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej
szkło, wys. 18 cm
Wazon Okulus, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Gorniczej, lata 70. XX w.
szkło prasowane, wys. 22,5 cm
Zestaw kabaretów na przystawki, Asteroid, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej
szkło, śr. 27 cm, 5 szt.
Zestaw kabaretów do przystawek, Sahara, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej
szkło, śr. 26 cm, 9 szt.
Zestaw pater, Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 60. XX w.
szkło bezbarwne, prasowane, 1 patera głęboka (28 cm x 22,5 cm), 4 patery płaskie x (24,5 cm x 18,4 cm)
kolekcja Beaty Bochińskiej
Wazon, Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 17 x 12,5 cm
STAN ZACHOWANIA:
niewielki ubytek na brzuścu
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 17 x 13 cm
szkło sodowe, prasowane, 16,5 x 10 cm
Popielniczka, Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 5 x 13,3 cm
Wazon Wulkan, Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 22,5 x 11,5 cm
dekorowane ornamentem tzw. 'Brukiem'
Wazon Okulus, Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 60. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, wys.: 22 cm, śr.: 10 cm
kolekcja Beaty Bochińskiej
szkło, duża salaterka (15 x 23 cm), 6 małych salaterek (10,5 x 14,8 cm)
Zestaw do ciast Asteroid, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.
szkło rozalinowe, prasowane, patera (śr.: 35 cm), 4 talerzyki (śr.: 14,7 cm)
Wazonik , Huta Szkła GospodarczegoZąbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 27 x 6 cm
STAN ZACHOWANIA:
niewielki ubytek na spodzie
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 24,5 x 8,5 cm
Para wazonów, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice, lata 60. XX w.
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 13 x 9,5 x 6 cm
kolekcja Beaty Bochińskiej
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie, 22 x 14 cm