HERTZ-ŁUKAŃSKA Zofia (1915 Warszawa – 1983)
akwarela, papier, 63,5 x 47,5 w świetle oprawy, sygn. l.g.: Z. Hertz-Łukańska/1946 R.
cena wywoławcza: Wykup abonament
BOŻE NARODZENIE - PROJEKTY POCZTÓWEK
Obrazy pochodzą od rodziny artystki.
B) POKŁON TRZECH KRÓLI, 1946
Gwasz na szkicu ołówkowym, karton;
21,5 x 15 cm Sygnowany p.d.: 1946 R. | ŁUK. | Z. ŁUKAŃSKA
A) MARIA Z DZIECIĄTKIEM, ŚW. JÓZEFEM I ANIOŁEM, 1946
Gwasz, piórko na szkicu ołówkowym, karton;
21,5 x 15 cm
Sygnowany p.d.: ŁUK. 1946 R. | Z. ŁUKAŃSKA
C) KOLĘDNICY, 1946
15 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: ŁUKAŃSKA 1946 R.
B) MARIA Z DZIECIĄTKIEM, ŚW. JÓZEFEM I PASTUSZKIEM W OTOCZENIU ANIOŁÓW, 1946
21,5 x 15 cm
Sygnowany p.g.: ŁUKAŃSKA 1946 R.
A) MARIA Z DZIECIĄTKIEM I DZIEĆMI W STAJENCE, 1946
21,5 x 15 cm
Sygnowany p.d.: ŁUK. 1946
BUKIET KWIATÓW W GLINIANYM DZBANKU, 1943
Akwarela, tusz, papier;
38,3 x 28 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Z. HERTZ-ŁUKAŃSKA | MILANÓWEK |12 VII 1946 R.
Obraz pochodzi od rodziny artystki.
ALEK DAWIDOWSKI ZDEJMUJĄCY NIEMIECKĄ TABLICĘ Z POMNIKA KOPERNIKA
Gwasz, papier;
53 x 39 cm w świetle oprawy
Akwarela, gwasz, papier;
22 x 12 cm w świetle passe-partout
D) ŚWIĘTA RODZINA W PEJZAŻU MIEJSKIM, 1946
BOŻE NARODZENIE
21,6 x 15,2 cm
Sygnowany p.d.: ŁUK. 1946 R.
C) PASTUSZKOWIE GRAJĄCY DZIECIĄTKU, 1946
BOŻE NARODZENIE
22 x 15,5 cm
Sygnowany l.d.: ŁUKAŃSKA | 1946 R.
B) PASTUSZKOWIE SPIESZĄCY DO STAJENKI, 1946
BOŻE NARODZENIE
21,7 x 15,2 cm
Sygnowany p.d.: ŁUKAŃSKA | 1946 R.
BOŻE NARODZENIE
21,6 x 15,2 cm