PAWLUK-NOWAKOWA Janina (1914-1986)
POMNIK KOŚCIUSZKI NA WAWELU, 1949
Drzeworyt, papier; 20 x 15 cm (odcisk klocka)
Sygnowany. z klocka p.d.; NINA P.; ołówkiem pod ryciną: oryg. drzeworyt "Wawel" W. Pani Teresie Alperowej | Janina P. Nowakowa | Kraków. 1.II.49 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
76 x 57 cm,
sygn. p.d.: Janina Pawluk-Nowakowa 1952 Wolbrom - Łobzów Spółdzielnia Produkcyjna, naklejka Centralne B.W.A. Kraków Pawluk-Nowakowi, Kraków
ŚLIWIŃSKI Zdzisław, dyrektor Filharmonii Narod.
(Rysunek na ark. 23x16,5 cm, dat. w III 1960, sygnowany. Na odwrocie odręczna notatka: "[...] z cyklu: Jurorzy Konkursu Chopinowskiego w W-wie 1960 [...]")
SMOLEŃSKI Dionizy, członek Rządu
(Rysunek na ark. 23x16 cm, dat. 12 II 1961, sygnowany. Na odwrocie piecz. "Przegl. Techn." i odręczne notatki: "pokongresowy" i "Sekcja I"
D.Smoleński (1902-1984) - pierwszy rektor Polit. Wrocł., rektor Polit. Warsz., poseł na Sejm PRL II kadencji, przew. Komitetu ds. Techniki w rządzie J.Cyrankiewicza)
(Cztery rysunki, każdy na ark. ca 21,5x14,5 cm, każdy opatrzony na odwrocie pieczątką artystki
A.Rubinstein (1887-1982) - pianista, wirtuoz)
(Dziesięć rysunków, każdy na ark. ca 24,5x16,5 cm, dat. w III 1951 i w 1952, sygnowane.
(Sześć rysunków, każdy na ark. od 24x17,5 do 17x14,5 cm, dat. 7 VI 1950, sygnowane. Zbiór zaw. następujące portrety piłkarzy Cracovii: Ludwik Poświat - środkowy napastnik, Czesław Rajtar - prawy łącznik, Tadeusz Glimas - lewy obrońca, Jan Hymczak - bramkarz, Julian Radoń - lewy łącznik, Henryk Bobula - lewoskrzydłowy, Henryk Rybicki - bramkarz. Klub nosił wówczas nazwę ZKS Ogniwo-Cracovia i ZKS Ogniwo Kraków. Dołączono jeden portret podpisany "Rychlik" - nie udało się nam ustalić kim był portretowany)
MINC Stanisław, wiceminister szkolnictwa
(Rysunek na ark. 16,5x11 cm, dat. w II 1966, sygnowany)
(Rysunek na ark. 23x16,5 cm, opatrzony na odwrocie pieczątką artystki
I.Machowski (1920-2001) - aktor teatralny i filmowy)
(Rysunek na ark. 22,5x17,5 cm, opatrzony na odwrocie pieczątką artystki
J.Kurczab (1907-1969) - pisarz, reżyser, dramaturg, założyciel nowohuckiego teatralnego zespołu amatorskiego Nurt)
(Rysunek na ark. 24,5x16,5 cm, dat. w 1951, sygnowany
B.Kieniewicz (1907-1969) - oficer Armii Czerwonej i LWP, gen. dywizji, poseł na Sejm PRL I kadencji)
KACZYŃSKI Bogusław, krytyk muzyczny
(Rysunek pisakiem na ark. 23x16 cm, opatrzony na odwrocie pieczątką artystki
B.Kaczyński (ur. 1942) - dziennikarz i krytyk muzyczny, twórca Festiwalu Muzyki w Łańcucie, dyrektor Festiwalu im. J.Kiepury w Krynicy, autor licznych audycji telewizyjnych propagujących sztukę operową)
JĘDRYCHOWSKI Stefan, minister planowania
(Rysunek na ark. 23x16 cm, opatrzony na odwrocie pieczątką artystki. Na odwrocie także piecz. "Przegl. Techn.", odręczne zapiski: "Rys. 1", "zeszyt pokongresowy" i "do art. Jędrychowskiego")
DZIEDUSZYCKI Wojciech, aktor kabaretowy
W.Dzieduszycki (1912-2008) - aktor, śpiewak, dyrygent, dziennikarz, działacz kulturalny, współtwórca wrocławskiego kabaretu "Dymek z papierosa")
(Rysunek na ark. 23x16,5 cm, opatrzony na odwrocie pieczątką artystki. Portret aktora jako Malinowskiego (postać z "Podwieczorku przy mikrofonie")