COLLAERT Adriaen
Piłat ogłasza Chrystusa niewinnym, 1587
Miedzioryt; wym.: 181x 262 mm, po prawej u dołu: Adrianus Collaert sculp. Joan. Stradanus inuen. Phls Gall. excud., miedzioryt naklejony na podkład papierowy; nierówno obcięty wzdłuż lub wewnątrz linii odc. płyty z trzech stron, bez tekstu poniżej kompozycji; bardzo piękna, mocna odbitka. 18 plansza z cyklu: Passio, Mors, et Resurrectio Dn. Nostri Iesu Christi [Pasja, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa].
cena wywoławcza: Wykup abonament
COLLAERT Adriaen
Piłat pyta Chrystusa: czy jesteś królem żydowskim?, 1587
Miedzioryt; wym.: 180 x 264 mm, u dołu pośrodku: Ioannes Stradanus inuentor Phls Gall. excud. Adria. Coll. sculp., naklejony na podkład papierowy; nierówno obcięty wzdłuż lub wewnątrz linii odc. płyty z trzech stron, minimalny ubytek u góry po środku, bez tekstu poniżej kompozycji, podłużna rysa na powierzchni, poza tym bardzo piękna, mocna odbitka. 12 plansza z cyklu: Passio, Mors, et Resurrectio Dn. Nostri Iesu Christi [Pasja, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa].
COLLAERT Adriaen
Obedientia, Patientia, Labor, 1575
Miedzioryt; wym.: 206 x 295 mm; sygn. pł. d.: Marti de Vos invent. Adrianus Collaert sculp. Philip Galle excu.; pod kompozycją sześciowiersz w jęz. łacińskim: Quas fert magistratus, subes se legibus...; grafika zdublowana na starym papierze z suchym tłokiem; ilustracja z traktatu "Programa politicum?", [Anvers?] 1575.
COLLAERT Adriaen
Wizerunki świętych pustelnic, ok. 1593
Zestaw sześciu miedziorytów wg Maartena de Vosa;
wym.: 178 x 223 mm;
sygn. pł. M. de Vis Invent.; Adr. Collaert fecie. et excud.
COLLAERT Adriaen
Chrystus przed Poncjuszem Piłatem, 1587
Miedzioryt; wym.: 194 x 264 mm (odcisk pł.), 236 x 284 (plansza); sygn. c.d. kompozycji: Ioannes Stradanus inventor. Phls Galle exud. Adria. Coll. sculp. Pod kompozycją: l.d. 12.
i centralnie tekst łac. W dolnej części ark. pod odciskiem płyty ręcznie piórem tekst francuski (XVII/XVIII w.).