JURJEWICZ Franciszek (1849 Psków - 1924 Wilno)
olej/płótno, 52 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F.Juljewicz 1920'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 52 x 66,5 cm
na odwrociu fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa z Salonu 1918
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Salon 1918
olej na płótnie, 54,5 x 64,5 cm,
sygnowany p.d. "Fr. Jurjewicz 1920”
PROJEKT OKŁADKI KSIĄŻKI KASZTANOWE LUDKI JADWIGI KORCZAKOWSKIEJ
Tusz, piórko, akwarela, karton naklejony na tekturę; 24 x 17 cm
Sygnowana: ILUSTROWAŁ J. JURJEWICZ
ołówek na tekturze, 33,5 x 48,5 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Jurjewicz 1922"
olej na tekturze, 69 x 90 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"F. Jurjewicz 1922"
olej na tekturze, 54 x 78,5 cm,
sygnowany l.d. "F. Jurjewicz"
KOPANIE ZIEMNIAKÓW NA WILEŃSZCZYŻNIE
olej na płótnie, 67,5 x 90 cm,
sygnowany l.d. "F. Jurjewicz"
olej/płótno wzmacniane,
32 x 47,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jurjewicz 1911`
olej/płótno,
50 x 74 cm
sygnowany i datowany l. d.: `FJurjewicz | 1910`
olej/płótno,
47 x 31,5 cm
sygnowani i datowany p. d.: `F. Jurjewicz 1911`
ODWROCIE: tytuł autorski
olej/tektura,
78 x 87 cm
sygnowany p. d.: `F. Jurjewicz`
olej/tektura,
31,5 x 47 cm
sygnowany i datowany p. d.: `F. J. 1910`
olej/płótno,
50 x 75 cm
sygnowany l. d.: `F. Jurjewicz`