BERGMANN Franz Xavier (1861 - 1936)
brąz polichromowany, kamień,
wysokość całkowita 38 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pozytywka wiedeńska z zajączkami
brąz polichromowany i patynowany; wys. 7 cm, szer. 7,4 cm, głęb. 5,2 cm.
Austria, Wiedeń, BRONZEBEARBEITUNGBETRIEB (zał. przez Franza - ojca, w 1860), pocz. XX w.
brąz polichromowany; wys. 6,3 cm, szer. 8 cm, głęb. 5 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, BRONZEBEARBEITUNGBETRIEB (zał. przez Franza - ojca, w 1860), XIX/XX w. (bez sygnatury).
brąz polichromowany; farby emaliowe; 15 x 19,5 x 9,8 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
figurka kolorowego ptaszka z rozpostartymi skrzydłami, siedzącego na kamieniu; nie sygnowana;
brąz, odlew polichromowany, kamień - gładzony granit (?) o czarno-białych warstwach; wys. 12,5 cm, szer. 10,3 cm, głęb. 8,8 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
Brąz, malowany "na zimno", wys. 22 i 21,5 cm
Wybite: urna z wpisaną z literą B; 1801 GESCHUTZ
brąz patynowany, malowany, kamienna podstawa; wys. 12,5 cm
figurka brodatego Araba w białym turbanie i fałdzistym płaszczu - zachwalającego rozwinięty kobierzec; z tyłu napis: "BERGM";
brąz polichromowany; wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
Ekrytuar z personifikacją Nauki
mosiądz, odlew cyzelowany; 27 x 34,5 x 15 cm;
Austro-Węgry, pocz. XX w.