CARTIER Francois Thomas (1879-1943)
brąz, odlew patynowany, marblit, blacha mosiężna złocona; wys. 58,5 cm, średnica podstawy 29,5 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
grupa figuralna, na prostokątnej marmurowej podstawie, przedstawiająca dwa splecione rogami walczące jelenie, z których
jeden pod naporem przeciwnika pada na ziemię;
stop metali patynowany na brąz, wys. 30 cm; dł. 64 cm;
sygn.: T. CARTIER oraz napisem: "ERANEE"
brąz, odlew patynowany;
wys. 44,2 cm, dł. podstawy 35,5 cm, szer. 14 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
ZEGAR ZE SKRADAJźCź SIĘ TYGRYSICź, 1. poł. XX w.
Stop metali, marmur, emalia; wys. 31 cm
Figura sygnowana: T. CARTIER | FRANCE
Mechanizm sygnowany: 193 | w medalu: MEDAILLE D`OR S. MARTI PARIS 1900 | 57
Brąz patynowany; wys. 45 cm
Sygnowany na podstawie: T. CARTIER
Na podstawie znak odlewni: B. D. z napisem w otoku: VRAI BRONZE PARIS
brąz patynowany, figura lwa - patyna brązowa, skała - patyna zielona,
wys. 37 cm , dł. 72 cm, szer. 17 cm;
sygn. na podstawie: T. CARTIER
brąz patynowany,
30 x 36 cm
sygnowany: Cartier